.

.

SVBONY SV13 забележување на т.н Опфатот со Телефонски Адаптер,20-60x65,Висока Моќност,забележување на т.н Опсегот Телескоп,Водоотпорен,Аглеста,Bak4,голем Дострел,Ловец Обем,з

SVBONY SV13 забележување на т.н Опфатот со Телефонски Адаптер,20-60x65,Висока Моќност,забележување на т.н Опсегот

мислење на клиентот:

DEN 2591.76
Достапност
Во достапна форма

Висок квалитет на оптички дизајн;Bak4 и FMC облоги се минимизира слика хроматските аберации и да ги исполнат секојдневните природни набљудување потреби.Издржливи алуминиум рамка за птицата гледа обем;гумени оклопи со експлозијата пескарење површината максимална заштита внатрешни работи оптички уред и надворешни нула.IPX7 високо ниво водоотпорен ефект;Не само што може да се забележи во груби средини како што се влажност; тоа исто така може да спречи водената пареа и прашина од внесување на дневни набљудување на животната средина; ефикасно да се прошири употребата живот на SV13 забележување на т.н " опсег.Доаѓа со универзален телефонски адаптер кој може да се земе слики и ги споделите со вашите пријатели и семејство или да ги споделите на социјалните медиуми директно.Птицата гледа пријателски; 6m близина фокус за затворање цели како птица внесувач; долго око олеснување и пресврт до око чаши за удобно гледање за долго време се користи.Ако ви се допаѓа птица гледа;.Ако ви се допаѓа отворено пукање во 100yards;.Ако сакате да се оди на плажа да се набљудуваат китови;.Ако имате во план да оди кампување со вашето семејство;.Ако ви се допаѓа да се погледне во ѕвезденото небо во текот на ноќта кога времето е јасно;.SVBONY SV13 20-60x65mm забележување на т.н " обемот ќе биде одличен избор.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите