.

.

Есенции Бугарија Органски Hyssop Етерично Масло 5ml (1/6 Fl Мл), Чиста и Природна, Терапевтски Одделение, од Семејство во Сопственост на Фармата, Идеален за Ароматерапијат?

Есенции Бугарија Органски Hyssop Етерично Масло 5ml (1/6 Fl Мл), Чиста и Природна, Терапевтски Одделение,

мислење на клиентот:

DEN 285.60
Достапност
Во достапна форма

100% чиста и природна Hyssop Етерични Масла (Hyssopus officinalis), undiluted, без вештачки додатоци или синтетички материи, идеален за ароматерапијата.Органски Сертифицирани BG-БИО-21 Етерично Масло - Bio Certification строг надзор гарантира интегритетот на нашите производи.Така што, можеме да кажеме дека со гордост нашите етерични масла и hydrosols се 100% органско.Од контролирано органско одгледување во нашата сопствена фарма или фарма во близина на втората најдолга река во Европа - Дунав.Богатите почви на нашиот регион се обезбеди најдобри билка квалитет на располагање.Премиум квалитет на производот од Бугарија, центарот на Етерични Масла производство!И, исто така, најголемиот производител на Нафта се Зголеми.Зошто да изберете "Есенции Бугарија"?Бидејќи ние се грижиме за сите чекори од производството вклучувајќи садење, берење, екстракција на етерични масла и пакување.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите