.

.

Hydrazide-PEG-Hydrazide, 2к (10g)

Hydrazide-PEG-Hydrazide, 2к (10g)

мислење на клиентот:

DEN 1140.00
Достапност
Во достапна форма

Hydrazide-PEG-hydrazide може да реагираат со кетонски или алдехид да се формира acyl hydrazone врски, која е p H чувствителни и може да се користи за реверзибилна PEGylation.Hydraizde КОЛЧЕ е исто така се користи за да PEGylate carboxyl, активира carboxylic acid како што succinimidyl НЗС естер.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите