.

.

LED Парчиња, Turboo 4 Инчен LED Светло Бар Жолто Бела Блиц Светлина, 8PCS 12000LM Off Road Светлина Тројно Ред на самото Место Поплава Комбо LED Работа Возење Светла за Магла за Пикап

LED Парчиња, Turboo 4 Инчен LED Светло Бар Жолто Бела Блиц Светлина, 8PCS 12000LM Off Road Светлина Тројно Ред

мислење на клиентот:

DEN 2071.20
Достапност
Во достапна форма

5 Модели : Бела Светлина,Бела Strobe,Жолто Светло, Жолто Strobe,Бела/Amber strobe наизменично.Промена на следниот модел од исклучување и натаму.На ПХБ во внатрешноста е дизајнирана со мемориска функција која им помага на тоа префрли се на следниот модел без оглед на тоа колку долго е исклучен пред да се префрли се повторно.Неверојатна Осветленост : Со нови 5050 SMD LED, светлина парчиња може да обезбеди 6000-kelvin супер светло бела светлина, и 6000-kelvin супер жолта светлина, 12800-лумен, еквивалентно на 60w блескаво светилки.Водоотпорен : Како off road светлина бар, има леене алуминиум школка, shockproof и водоотпорен карактеристики.Таа ги исполнува IP68 меѓународните стандарди.Брзиот Систем за Ладење : тенките радијатор перки помош на LED светло бар излади брзо, што доведува до својата неверојатна долг животен век над 50.000 часа.Универзален : Како работен напон на оваа светлина бар е од ВАШИНГТОН 10 до 30-volt, може да се широко се користат за повеќето од возило стилови(Off Road, ЏИП, АТВ, UTV, Камиони, Морски, Брод итн.).Turboo е компанија специјализирана во LED светла и авто додатоци, ќе се применуваат до различни видови на Камиони, 4x4, Off Road Возила, Motorycycle, Воена, Рударство, Пловењето, Земјоделство и Тешка Опрема итн.Висок квалитет и уникатен дизајн на производи ќе се направи вашите возила изгледа толку кул и осветлување на вашиот пат.Пак ноќта во ден.Lastest Технологија : 1.4 инчен 60 W LED Светло Бар 2.Прилагодлив за монтажа голема заграда, 360 степен ротација, лесно да се промени насоката на светлината зрак. 3.Одлична дисипација обезбедува на долг животниот век над 50.000 часа. 4.Стандард IP68 Оценка целосно отпорен на дожд, прав и шок. 5.Одговара за 9-32 V(3-7А) возила и уреди.Спецификација : Димензии : 4inch Моќност : 60 W Боја Температура : 6000 K Кул Бело Светло Водоотпорен Рејтинг : IP68, водоотпорен, dustproof, quakeproof.Температура на бојата : 6000 K white Working температура : -40°C~85°C Работен Напон : 9-30 V DC(одговара на сите 12 V/24 V возила) Текст Amp : 3-7 A на животниот Век Над 50.000 часа Апликации : Off-road возило осветлување : Џипови, 4x4, Автомобили, Мотоцикли, АТВ, UTV, ЏИП, Камион, ги Собереш, Camper, Патот Кабриолет, Песок, Железнички, Воз, Автобус, Тенкови, итн Куќа осветлување : Градина светлина, Дворот осветлување, Затворен Осветлување итн.Други осветлување : Брод, Морски, Приколка, Мотокар, Трева, Патот Ролери, Snowplow, итн.Она што ќе добиете : 8 КОМПЈУТЕРИ 4inch 60w led светло бар е Потребно за Монтажа Колекции Завртки Сет 24 месеци гаранција.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите