.

.

LensPen SKLK-1 Камерата Чистење на Комплет

LensPen SKLK-1 Камерата Чистење на Комплет

мислење на клиентот:

DEN 1431.12
Достапност
Во достапна форма

Безбедно да се чисти вашиот dslr фото Сензор.Откривање на прашина на вашиот сензор.Лесно да се види вашиот сензор додека отстранување на прашина.Содржи 3 на Lenspen најпопуларните производи.На Lens Pen чистење на врвот е направен од softest соодветни материјали, собрани во "чиста соба", без никакви несакани материи.Микроскопските фотографии покажуваат дека за разлика од другите системи, Lens Pen е безбедно за сите оптички леќи и премази, LCD и плазма, CCD и CMOS сензори.Единствена Lens Pen капа е дизајниран за да се задржи чистење совет заштитени додека не е во употреба.Ништо не ги отстранува мрсна отпечатоци од прсти и прав подобро од Lens Pen!.Чистење совет е исполнет со една единствена јаглерод соединение.Јаглерод молекули имаат единствена способност да апсорбираат големи количества на масла и загадувачи.Компактен џеб-големината на производот.Не течности и лесен за употреба!.Со голем број на дизајни, бои и форми за различни апликации.Не може да се исуши.Нема рок на траење.Без температура, Lens Pen е ефикасен во пустината топлина и арктичкиот студ.Секој пенкало ќе обезбеди до 500 чистење.Стил : Чистење Комплет За повеќе од 25 години, фотографи се смета на Lens Pens молекуларна јаглерод чистење на технологија за да се отстрани прашина и отпечатоци од прсти од леќи, филтри, видете finders, прикажува и сензори безбедно, брзо и ефикасно.На Lens Pen молекуларна јаглерод соединение е најбезбедно, најефикасен начин да се исчисти парична казна оптика.Спрејови, брише и микрофибер крпи се движат маснотии околу.Lens Pen отстранува.Lens Pen ги исполнува Калифорнија Предлог 65 стандарди.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите