.

.

Unscented Тело Измијте & Шампон За Сува, Осетлива Кожа – Пакет од Дрво На Када – се Направени со Soapberries, Шеј Путер, Алое Вера

Unscented Тело Измијте & Шампон За Сува, Осетлива Кожа – Пакет од Дрво На Када – се Направени со Soapberries,

мислење на клиентот:

DEN 858.24
Достапност
Во достапна форма

????ОЧИСТИ s кисела p H да 5.5. Резултат?Чисти и да ги смири кожата со коса што изгледа мазна, мека и сјајнабез иритација или било мрсна остатоци!Спојувањето на овие две заедно ви дава нежен, негување на пенливата кој ги третира вашето тело со љубов, од косата до пети!.Балансира p H на кожата (5.5) со смирувачки Soapberry Body се Мијат со Смирувачки средства за чистење за чистење, смири кожата : Шеј Путер, Алое Вера, Краставица, Chamomile For Чувствителна Кожа склони кон issues Shampoo со Негување на Растенија, за мека, сјајна коса : Argan Масло, Алое Вера, Камилица, Маслиново Leaves For Сите Типови Коса, поддржува екстра чувствителни skin Pleasantly Unscented и Мирис Free Free од Сулфати, SLS, Parabens, Силикони, ДЕА/МЕА, Глутен, и Вештачки Мирис.Безбедно и нежни.Без суровост, Вегетаријанци, Фер Трговија, Екосистем Пријателски и Sustainable Comes со Бесплатен Дар на диви, сонце-сушени Soapberry!Погодна за Жени, Мажи, Деца.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите