.

.

7 Инчен LED Теренски Светла Бар 51W со Монтажа Заграда, Црна Круг Место Браник Возење Светилка Светла за Магла Светлина за Offroader, Камиони, Автомобили, ATV, ЏИП, Изградба, К?

7 Инчен LED Теренски Светла Бар 51W со Монтажа Заграда, Црна Круг Место Браник Возење Светилка Светла за Магла

мислење на клиентот:

DEN 719.76
Достапност
Во достапна форма

【СВЕТЛА ТОЧКА ЗРАК】7 инчи 51 W LED работа светла имаат 17 високо-квалитетни LED чипови кои испуштаат 5100 LM на концентрирани бела светлина.Светлината ќе го осветлуваат патот пред вас, обезбедување на побезбедно возење средина. 【ВИСОКИ ПЕРФОРМАНСИ】 Произведени од високо-одделение IP67 оценет Умре-Фрлија алуминиум, Нашата работа светилка врши и на водоотпорен, прашина доказ, rustproof, земјотресот доказ и поефикасно ладење.Војската дизајн со гнездо покрие обезбедува дополнителна заштита за овие светла и кул елементи за вашето возило. 【УНИВЕРЗАЛНА ОДГОВАРА】Овие светлина парчиња одговара за повеќето Џип, 4x4, камиони, мотоцикли, ЏИП, АТВ, off road, чамци и градежна опрема.Тие, исто така може да се користи како градина осветлување или резервна копија на работа светла за кампување и лов. 【ПОДОБРО ДИСИПАЦИЈА на ТОПЛИНА】Целосно алуминиум домување и вертикална ладење перка се дизајнирани за максимално топлина дисперзија.На енергетски ефикасни дизајн спарени со брзо ладење топлина мијалник ефикасно се протега LED возење светла' животен век над 50.000 часа. 【ПАКЕТ се ВКЛУЧЕНИ】ќе добие 2 парчиња 7 инчи LED светло парчиња, 2 Групи на монтажа голема заграда, 2-годишна гаранција.Врвен квалитет на светлата, Купи со доверба!.Моќност : 51 W.Осветленост : 5100 LM.Зрак Агол : На Самото Место.Животниот век над 50.000 часа.Осветлување Опсег : над 300 МЕТРИ (984ft) М. aterial : Анти-киселина 6063 Алуминиум Домување + SBS.Работен Напон : DC 10-60 V(вклопува 12 V, 24 V возила).Работна Температура : -40 до + 85 целзиусови степени.Температура на бојата : Парчиња светлина : Природата Белата 6000 K – 6500 K.Falconstar 7 Инчи 51 W LED Светло Бар, Круг Место Светло Парчиња Off Road Возење Светла за Магла Браник Покривот Светлина за Чамец, Jeep, ЏИП, Камион, Ловци, Мотоцикл.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите