.

.

ПРО BOUSH 9 Вшмукување Чаша Вакуум Стакло Lifter со Метал се Справи со Тешки Вшмукување Чаша Индустриски Вакуум Lifter за Гранит Кревање &Прозорец Замена, 220lbs Капацитет w/ Free

ПРО BOUSH 9 Вшмукување Чаша Вакуум Стакло Lifter со Метал се Справи со Тешки Вшмукување Чаша Индустриски Вакуум

мислење на клиентот:

DEN 1463.76
Достапност
Во достапна форма

❤️Продажбата Сега : Ограничено време понуда! 9" во дијаметар тешки вакуум вшмукување чаша со трајни метална рачка и дополнителна сила гумена подлога за силна и ергономски зафат. 220lbs супер моќни хоризонтална кревање способност.Брзо прилог на криви/рамна, чиста, мазна, nonporous површини.Одличен материјал за кревање и пренесување на кои ништо да се приближи кон, како стакло, гранит, плочи, метал панел, шофершајбната, туш врата, риба резервоарот, мебел, полиран камен, итн.Овој материјал lifter може да биде безбедно приклучен на оптоварување со користење на само една рака со неговата погодно палецот пумпа механизам.Овој вакуум вшмукување чаша е исто така погоден за кревање изолирани и ладно чување и единици, обложување материјали, завеса walling и соларни панели. 2 ушите на дршката е уникатен дизајн на тешки вакуум вшмукување чаша, која совршено им овозможува на тимот кревање со јажиња, особено за големи стаклени и метални плочи се движат.Црвено-линија индикатор предупредува корисниците на било вакуум на косата.Кога црвена линија се појавува додека кревање, едноставно палецот пумпа на клипот, без отстранување на првенство од површини.Ослободување Вентил Рачката овозможува многу брзо и целосно ослободување.Слободен заштитна платно торба збор за лесни за складирање.Гаранција : 1 година 100% задоволни квалитет и услуга на клиентите гаранција.POWERCOVER се delicated на manfacturing сите видови на вакуум вшмукување чаши од 2009 година. Овој вид на BOUSH вакуум вшмукување чаша е мора да има за секој handyman или професионална, особено за изведувачите/стакло работници/diyers да се движат материјал кој Ништо за да го зграби врз работи.Како што се windows, авто стакло, врати за туш, гранит, плочки, панели, џамлии, камен countertops, лим плочи, риба тенкови, мебел, итн.Стоп се протегаат вашиот врати од се обидува да ги укине тешки stuff.By со користење на овие моќни чаши, укинување на работа станува толку лесно.Прикачите 1 или 2 чаши на било чиста, мазна, не-porous површина, носат, подигнете ја, да ја преместите, место тоа, ќе се одлучи.Име : ТЕШКИ ВАКУУМ ВШМУКУВАЊЕ ЧАША Боја : црвена Материјали : челик зафат рачка+дебели гумена подлога+алуминиумски легури клипот+челик ослободување вентил Пакет содржина : 1 вшмукување чаша Како да се закачите? 1) Позиција на вшмукување чаша на површината на контактот значи црвена линија ќе бидат видливи. 2) Пумпа клипот до првенство придава целосно.Кога црвената линија е скриен, вакуум е доволно за да го дигате прстот. 3) Проверка на клипот често да бидете сигурни купот останува безбедно во прилог.Ако црвена линија се појавува додека кревање, ре-пумпа клипот веднаш до црвената линија е скриени повторно.Оваа гаранција важи за 12 месеци од датумот на купување.Ако се јавуваат проблеми поради материјалните недостатоци или неправилна монтажа, тоа ќе биде заменет слободно.Топло совети : Секогаш увид вакуум влошки пред употреба.Користете крпа за чистење со правосмукалка влошки и товарот површина за секој лифт.Бидете сигурни дека и двете површини се мазни и чисти.Било загадувачи ќе го намали лизга отпор на купот.Бидејќи стареењето и носат исто така, намалување на лепење капацитет на гумена подлога, тоа треба да се заменат најмалку еднаш на секои 2 години или кога прекини, цепнатинки или други површински штета е откриена.Ве молиме не користете вшмукување чаша за качување!.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите