.

.

Eberlestock Мини Мене Хидратација Пакет

Eberlestock Мини Мене Хидратација Пакет

мислење на клиентот:

DEN 793.92
Достапност
Во достапна форма

Станува стандард со 3 литар (100 мл) Извор хидратација на мочниот меур - Четири zippered прегради (Една полна длабочина забележување на т.н " опсегот џеб) - Заврши околу патент се отвора scabbard тунелот.Таен оддел со deployable Птица Торба - Повлекување од хип појас - Справат компресија на рака.Вкупниот Волумен : 400 c.јас. - Вкупниот Волумен со птица торба : 900 в.јас.Тежина : 3 кг 8 мл.Димензии главниот торба : 19"h x 8"w x 3"г.Поедноставување upland птица лов со H1 Мини-Ми е packable птица торба.Птицата перниче за совозачот од zippered џеб на долната страна од пакет, проширување да клип во врвот на пакет, создавајќи piggy-back мрежа птица торба за да ги носите вашата игра.Н1 Мини-Ми вклучува 2 L хидратација на мочниот меур за да се задржи во областа подолго.Вклучува повеќе мали организација џебови и можности за compartmentalizing опрема и голем главната преграда за крупни работи, како облека.Отпакувајте ја scabbard тунелот за да се овозможи интеграција на нашата A2 LS scabbard.Ова им овозможува на пушка или пушка да се врши удобно и безбедно на грбот.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите