.

.

100pcs 4.8 Плоштад Правоаголник Чистење Брис Стапчиња за Чистење Печатач, Инкџет, Пиштоли, Оптичка Леќа, Камера и Електроника.

100pcs 4.8 Плоштад Правоаголник Чистење Брис Стапчиња за Чистење Печатач, Инкџет, Пиштоли, Оптичка Леќа, Камера

мислење на клиентот:

DEN 287.76
Достапност
Во достапна форма

Димензии : Вкупно брис должина : 4.8" (122mm), Раководител должина : 0.98" (25мм), Раководител ширина : 0.5" (15mm),се Справи со должина : 3.8" (97mm).Добар квалитет : Секој Полиестер Чистење брис глава е направен од висок квалитет на Двојно-Layer Полиестер безбедно да се постават на полистирен вратило (Материјал : Полиестер влакна чиста крпа+полистирен, стап).Погоден за употреба:Нашите брисеви се совршени за Чистење печатач глави, тастатури,и тесни за да се постигне места.Дури и, исто така, работи одлично за чистење на тастатурата на компјутерот и ТВ далечинското.Се користи за принтери & optical опрема:Полиестер Чистење Брисеви се направени специјално за чистење на осетлива опрема како што се печатачи, микроскопа, оптички сензори.Да ги користите овие памук брисеви да се направи нешто што треба:Брисеви се исто така големи да се користи низ куќата, како што се чистење на кујнски мијалник дамки и или дури и да се изврши уметности и занаети.Изработен од Полиестер влакна чиста крпа+полистирен стап, имаат флексибилна и мазна текстура.За повеќе употреби, може да се користи за неколку пати во истата употреба категорија, се многу практични.Различни од обичните памучни брисеви, овој производ го донесува посебен дизајн и материјал, кој може подобро да ги реши вашите проблеми.Лесно операција, можете да ја користите оваа брис да боја мали предмети, се применуваат растворувач на останатите предмети.Се разбира можете да ја користите и за обичните чистење работа.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите