.

.

MMicellos Стоматолошки Алатки, 5 ПАКЕТ Стоматолошки ги Собереш Орална Нега за Полнење, од не ' Рѓосувачки Челик забен камен Смена во Собата, Заб Scraper Пинцети Устата Оглед?

MMicellos Стоматолошки Алатки, 5 ПАКЕТ Стоматолошки ги Собереш Орална Нега за Полнење, од не ' Рѓосувачки Челик

мислење на клиентот:

DEN 1459.20
Достапност
Во достапна форма

ПЛАК И забен камен СМЕНА - Плоча е составена од невидливи масите на штетни бактерии кои живеат во устата и се држи до заби, заедно со непцето.Некои видови на забниот камен може да предизвика расипување на забите & кариес.Други видови на забниот камен може да предизвика заболување на непцата.Забен камен е calcified или стврднат плакета дека придава на емајлот на забите и под непцето.Користење на Стоматолошки Должност Комплет редовно можат да се спречи ingrowth на плак и забен камен.ПРЕДНОСТИ во однос на КОНВЕНЦИОНАЛНИТЕ ЗАБ ГРИЖА - Тоа не бара пасти за заби или миење на устата.Основен сет на алатки до вашата белење на заби производи и дамка гуми.Посветен на квалитетот и стилот, сите алатки се произведени со користење на највисок квалитет на хируршки рѓа-слободни од не ' рѓосувачки челик.Целосно sterilizable.ПОМОШ СПРЕЧУВА УСТАТА МИРИС Кога плоча останува меѓу забите, бактериите тоа има да се создаде фаул мирис.Расипување на забите и заболување на непцата, исто така може да предизвика halitosis (Лош Здив).Дополнителни Совети за Лош Здив : Исплакнете ја и употребата на интерденталните четки редовно - да Користите јазик scraper да се чисти вашиот јазик.И Распоред на најмалку два пати годишно посети на стоматолог за професионално чистење и стоматолошки прегледи.DIY Стоматолошки Cleaning Brushing забите не е доволно да се одржуваат на оптимално орално здравје.Четки за заби се фокусира на површината на забите, се борат за да стигнат до просторот помеѓу нив и околу вашите непца, па дури и редовно чистење на забите со конец не сосема може да се добие работа.Тоа е каде што овие Стоматолошки Должност чистење на забите алатки доаѓаат во.Нашата стоматолошка tools, ќе ви овозможи да се постигне во тесни подрачја со цел да се изврши на вашиот сопствен скалирање.Секој сет содржи удобен за носење, чување на алатки чисти и лесно да се преземе за патување.Додека овие алатки не се замена за стоматолог чистење, ова стоматолошки комплет овозможува да се добие длабоко ја чисти во секое време.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите