.

.

CSB EVH12150 F2 12Volt/15.0 Amp F2-Faston Табот 250 Терминал Запечатени оловни Батеријата

CSB EVH12150 F2 12Volt/15.0 Amp F2-Faston Табот 250 Терминал Запечатени оловни Батеријата

мислење на клиентот:

DEN 1439.76
Достапност
Во достапна форма

Оригиналниот CSB EVH12150 12 volt 15 Ah запечатени оловни батеријата со F2 терминали од At Batt.На EVH12150 е CSB е длабоко циклус електрично возило батерија, која е наменета за модерните hi-tech енергија апликации како што се мобилност столици, голф коли, скутери, и рака систем tools.EVH12150 е долг живот, длабоко циклус, ниска само-отпуштање стапка на батерија што нуди висок reliabilty.Одржување слободни Запечатени Изградба, месеци во повеќето места.Со посебна формула за производство на олово калциум легура, како и автоматско напредува, опасен гас нема да биде генерирана.Долг живот, ниска само-отпуштање стапка и висока сигурност.Тој има безбедност, низок отпор па полнете е лесно и енергија излез е повеќе извонреден.Сад материјал е рамка retardant ABS со рангирање УЛ 94 V-0. Циклус или режим на подготвеност (или float) употреба.Високата стапка на испуштање на изградба.Длабоко празнење recoverability.CSB батерии строго се тестирани од страна на нашиот патентиран CCDS (компјутер полнење/празнење систем).ISO9001, 14001 certified.УЛ призната компоненти под УЛ 924 CSB досие број MH14533. Во согласност со IATA/ICAO Посебна Одредба A67 за воздушен транспорт.Класифицирани според MG Амандман 27 како не-опасен материјал за воден транспорт.Признаена од ТОЧКА како "Суво полнење" 49 CFR 171-189 за површината транспорт.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите