.

.

Timberland ПРО Жените 90658 Работа Чевли

Timberland ПРО Жените 90658 Работа Чевли

мислење на клиентот:

DEN 2182.56
Достапност
Во достапна форма

100% Кожа.Увезени.Синтетички единствена.Пета мерки околу 1.5 инчи".Лизга-на работа заглави во кој се сокриени goring insets и scotchgard заштитник за дамка отпор.Анти-замор технологија.Anatomically облик пети кутија.Пета-да-пети рокер единствена.Timberland постави нови индустриски стандарди за изработка, трајност и заштита при тоа, воведен е автентична, водоотпорен кожа го подигнете во 1973 година. Глобален лидер во дизајн, инженеринг и маркетинг на премиум обувки, Timberland вредности потрошувачите кои негуваат отворено и нивното време во тоа.Timberland е индустриски лидер во користењето на двете одржлив и рециклирани материјали во неговите чевли, како и на нејзините обувки пакување.На Timberland Компанијата верува во корпоративна одговорност и поддржува бројни граѓански и социјални проекти во текот на годината.Ние знаеме што ќе се носат е толку важно како и алатки ги користите.Ние исто така знаеме дека она што е потребно за да одам на работа е секогаш се менува, па така нашите обувки и облека секогаш се развива, конструиран со технологии за да се обезбеди најдобрите удобност, издржливост и перформанси на целиот Ден, долго.Во 1973 нашите оригинални водоотпорни чизми се нарекува "Timberland" биле измислени.Тие се солиден, добро стокмено, и—благодарение на иновативни шприц техника која беше нови во индустријата за обувки—тие издржа елементи.Овие премиум "жолта" чизми постави нови стандарди за водоотпорни перформанси во индустријата за обувки.Тие станаа еднакво популарни со отворено ентузијасти кои се потребни за заштита на сите услови, професионални трговија работници кои се потребни солиден сигурен опрема, и многу други кои само сакав голема потрага пар на чевли.Овие чизми дефинирани нашиот бренд.Тие беа толку ваков дека во 1978 ние преименувана во целата компанија.Timberland е наследство на тешка работа, иновативност и љубов кон природата продолжува.Ние сме тука да ги инспирира и да им овозможат светот на чекор надвор, да работат заедно и да се направи тоа подобро.Денес, ние се најде на отворено насекаде, од десно надвор од нашите врати на места и далеку надвор.Ние го најде тоа во градови, предградијата, и селата.Тоа е каде што работат, да играат и да се поврзете со еден друг.Тоа е причината зошто ние сме на мисија да го направи нашиот бренд и компанија сила за позитивна промена.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите