.

.

GARASANI Домаќинство, Патување Преносни за Еднократна употреба Пластични Криви Кука чепкалки за заби, Чистење на Забите Алатка, Анти-лизга се Справи со Дизајн (200 Компј?

GARASANI Домаќинство, Патување Преносни за Еднократна употреба Пластични Криви Кука чепкалки за заби, Чистење

мислење на клиентот:

DEN 252.00
Достапност
Во достапна форма

Идеално чисти алатка да се користи за подигање на парчиња да се исчисти забите против пролизгување се справи со дизајн, лесен за употреба.Безбедно отстранување на плак и храна остатоци од непцата и помеѓу забите, да се стимулира за џвакање да се промовира проблем со здравјето.Заострените безбедносни совети се тенки и флексибилни, а сепак трајни Дизајниран да се вклопуваат помеѓу забите, околу протези и стоматолошка работа Направени од издржлив пластични (како четка за заби влакната), нашите splinter доказ совети се спротивстави на разбивање или поделба.Ефикасно смена на забен камен и плак, држи чистење на забите.Помогне да се подобри хигиената на infdividuals, ортодонтски, спречува кариес и периодонтитис.Уникатно дизајниран аглеста кука полесно да се добие во места дури и далеку зад каде тешко да се постигне.Тие се направени од хигиенски флексибилни полипропилен, така што нема да се скрши како дрвена верзии.Чувајте го во рака во вашата чанта или рака торба!.Големина : 200 Count (Пакување од 1).

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите