.

.

Edens Градина Љубов Етерично Масло Синергија Мешавина, Чиста Терапевтски Одделение (Undiluted Природни/ Хомеопатски Ароматерапијата Миризливи Етерично Масло Мешавини) 5

Edens Градина Љубов Етерично Масло Синергија Мешавина, Чиста Терапевтски Одделение (Undiluted Природни/

мислење на клиентот:

DEN 340.80
Достапност
Во достапна форма

Комерцијални мириси кои може да ги најдете во соба спрејови, ткаенина освежувачи, свеќи и парфеми често содржат евтини, синтетички мириси соединенија.Како жените - и семејство во сопственост на компанијата, нашите најблиски и заедницата инспирира да направите безбедноста, квалитетот и одржливоста нашите врвни приоритети.Вашата кожа ќе ви се заблагодарам.Ние сакаме да се љубовта на вашиот етерични масла и ароматерапијата рутини, која е причината зошто ние смислено дизајн нашата пакување и нудат опојни мириси и луксузен лични-производи за нега.Ние се познати за нашата посветеност на квалитетот, транспарентност, етичко извори и безбедно состојки.Етерични масла се моќен и силен, што значи дека мора да обрнат внимание и претпазливост со секоја употреба.Во Edens Градина, можете да остатокот лесно да се знае она што ќе го купите од нас секогаш е безбедно, природен и ефикасни.Нашиот тим на експерти поминуваат безброј часови истражување, формулирање и тестирање на производите направени со, на ПРИМЕР, е 100% чист етерични масла пред правејќи ги достапни.Edens Градина прави етерични масла повеќе прифатлива и пристапен за сите, од холистички savant на природни бебе.Етерични масла добиени од растителни делови со користење на различни методи, најпопуларните се дестилација и ладно пресување.Гласаа #1 Не-МРЕЖЕН етерично масло компанија, тоа е наше задоволство да се биде на вашиот one-stop shop за сите работи на ароматерапијата.Одвоивме време да се најде поздрав состојки, повеќе одржливо производство и напредни меша техники за да се обезбеди ние нудиме само најдоброто.Љубовта е изјава на нашите најдобри намери.Секој од нашите производи се стручно се формулираат и рака-истури, вклучувајќи повеќе од 200 етерични масла и синергија мешавини.Носител на нафта е на нафтата составена од масни киселини и е не-сам.Како лидер во етерични масла индустрија, ние вредност на безбедноста, квалитетот и образование во нудат само најдобрите ароматерапијата производи.Жените во сопственост и семејство-управувана од 2009 година, ние лично извор секое етерично масло и суровини состојка за да се обезбеди поволни цени, без компромитирање на квалитетот.Ние исто така нудиме широк спектар на природни дома и тело производи кои се вид на животната средина.За оваа причина, ние се тестира секоја серија на етерични масла и да се обезбеди GC/MS извештаи за нашите клиенти да се обезбеди секој масло терапевтска вредност и чистота.Додека ширењето на оваа мешавина е одличен начин да се шири Љубов, можете да ја направите вашата нега на кожата фантазија со мешање на 15 капки на оваа мешавина во 1 унца на unscented лосион.Нејзината цветни, citrusy арома предизвикува чувства на радост, возбуда и удобност.Имам едно прашање за етерични масла?Нашите сертифицирани aromatherapists се среќни да даваат рака во вашиот еднакви можности патување!.За три години по ред, ние веќе гласаа #1 не-МРЕЖЕН етерично масло компанија преку национално ниво анкета, а ние не може да биде повеќе горд на таа чест.Кога Edens Градината беше основана во 2009 година, нашиот сон беше да се споделат висок квалитет, прифатлива етерични масла со секого.Кога станува збор за етерични масла, квалитет и чистота прашање затоа што adulterated масло (или масло од subpar квалитет), ќе не направи како големо влијание, како чиста, висок квалитет на масло.Дури и етерични масла кои тврдат дека се "100% pure" може да содржи хемикалии како што се phthalates.За да се спречи преголема екпозиција, растворот е важен чекор во користење на етерични масла безбедно и ефикасно.Од нашето седиште во Сан Clemente, CA, ние постепено се прошири нашата линија на производи за да се вклучат синергија мешавини, природни дезодоранси и свеќи.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите