.

.

HWHCZ Слепа точка Огледала Паркинг помош Огледало,Компатибилен со Слепа точка Огледала Suzuki SX4,360°на Ротација Елиминирање на Слепи Точки,2 Пакет (Големина : D: D)

HWHCZ Слепа точка Огледала Паркинг помош Огледало,Компатибилен со Слепа точка Огледала Suzuki SX4,360°на Ротација

мислење на клиентот:

DEN 1447.20
Достапност
Во достапна форма

Се прошири вашето поле на визија : Сите конвексни огледала се опремени со прилагодливи ротирачки заграда, обезбедување на 360 ° на ротација + 20 ° прилагодливи страна огледало слепа точка, максимизирање на визуелни агол и зголемување на безбедноста на дневно возење.Оваа слепа точка огледало е идеален за автомобили, камиони и минибуси.Елиминација на слепи точки : слепата точка огледало може да обезбеди широко поле на визија на двете страни од возилото за да се елиминира слепи точки, особено кога се вози со голема брзина на зафатен expressways, со цел да се избегнат несреќи или судири при менување ленти или наназад.Одличен квалитет : Искривено огледало и frameless дизајн, оваа high-definition стакло може да ви даде појасна и поголеми слики од други слепа точка огледала, IP65 водоотпорен, ' рѓа доказ, стакло не магла, погодна за внатрешна и надворешна употреба.Две инсталација методи : 1. Со база, аголот на гледање може да се менува флексибилно; 2. Фиксни на rearview огледало без користење на базата.Обезбедување на квалитет и посветеност : Обезбеди една година замена политика.Име на производ : Автомобил слепа точка mirror Applicable модели : автомобил слепа точка огледало не е само компатибилни со слепа точка огледало Suzuki SX4, но исто така компатибилна со многу други автомобил models Shape : Долги рамни, на плоштадот сектор, round Size : 4 различни sizes Material : Високо-квалитетна ABS пластика база, high-definition стакло, glue Color : Црна base Weight : За 30g Packing : 2*Слепа Точка Mirrors Features : Нема border Rotation агол : Обезбеди 360°на ротација + 20°adjustable Advantages : Frameless дизајн, нема поле на визија блокирање, обременето view Instructions : 1. Го изберат правото слепа точка огледало според вашиот автомобил rearview mirror2. Се утврди најдобрата локација за вашето поле на view3. Изберете добра локација за чистење и чувајте го dry4. Ставете слепа точка огледало на rearview mirror5. Не дозволувајте слепа точка огледало дојде во контакт со вода во рок од 24 часа за да се постигне најдобар вискозност.Обезбедување на квалитет и Посветеност : Овој производ е строго се тестираат пред да замине на фабриката.Ако тоа е оштетени за време на транспортот, ние веднаш ќе го замени производот за вас.Сите производи се обезбеди една година замена политика.Service : Ако имате било какви прашања во врска со нашите производи, или се најде проблеми при користење на овој производ, ве молиме слободно контактирајте со нас на сите прашања ќе се одговори во рок од 24 часа.Среќен шопинг!.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите