.

.

Kumho Патот Потфат MT71 Кал-Терен Гума - LT315/75R16 10-ply

Kumho Патот Потфат MT71 Кал-Терен Гума - LT315/75R16 10-ply

мислење на клиентот:

DEN 7610.64
Достапност
Во достапна форма

Зголемување на блок вкочанетост за зголемена on/off-road handlingperformance карактеристики.На високо-празнина упатуваа моделот се одликува со цик-цак и двоен pitchdesign да се обезбеди максимална off-road влечење.Примена на кал и камен ejector барови помеѓу theshoulder дел за заклучување за да спречите оштетување од камен вежби andaid авто-чистење.Enhanced многу сложени за да се подобри носат performanceon патот, додека одржување на cut-and-чип resistanceoff патот.Ако сте во потрага за гуми кои ќе можете да добиете преку природа најтешките пречки, не гледам подалеку од Патот Потфат MT71! Со нашата голема празнина упатуваа шема, ви се максимално off-road влечење!Ние сме исто така, се додава во stoneejector барови за да се спречи штета од камен вежби кои сида авто-чистење.Со Патот Потфат MT71 е агресивен упатуваа дизајн, ќе се подобри off-road влечење, издржливост, и на патот за ракување.Како еден од светските најголеми гуми производители, ние имаме повеќе од 60 години, на историјата нурнати во иновативен пристап кон развој на производот, проширување на пазарот, технички напредок, и на еколошката свест.Ние сме посветени на обезбедување на оптимални услуга и доставување на одличното возење искуство за нашите клиенти низ целиот свет.Дознај повеќе на www.kumhotire.com/us/index.do.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите