.

.

FTG САД Замена на Заострените Countersink Вежба Малку Сет 3 Компјутер (#6) 9/64 Countersink Малку Иста Големина Малку Замена Само, Countersink Замена Вежба Малку за Дрво Контра Sinker Вежба ?

FTG САД Замена на Заострените Countersink Вежба Малку Сет 3 Компјутер (6) 9/64 Countersink Малку Иста Големина

мислење на клиентот:

DEN 311.76
Достапност
Во достапна форма

Замена заострените контра sinker вежба малку сет 3 Парче #6 (9/64") малку замена Само (без 4 Flute машина countersink контра-понесе), направени за замена на 9/64" битови на #6 countersink вежба малку сет за дрво.Замена малку countersink со хексадецимален месо тело компатибилен со 1/4" стандард Брзи Промени чак вклучувајќи влијание вежби.Сите иста големина замена заострените вежба малку вежба за countersink.FTG вежба малку замена постави направени со заострените countersink битови за дрво.Countersink замена битови сет со заострените вежба битови.Врвен Квалитет 9/64 инчен заострените и двојно flute вежба малку; ХСС М2 Одделение 6542 најпопуларните High-Speed Челик, за неговата висока цврстина, и со сечење на работ на задржување.FTG 2329 countersink замена вежба малку сет за вежба битови со countersink.Замена countersink вежба битови со зашилен врв и широк flute за дупчење брз, чист пилот дупка, обезбедува тесна одговара за завртки.Сите FTG countersinks хексадецимален вежба малку поставува со заострените countersink малку може да се замени со FTG замена коси вежба битови countersink за продолжен дрво малку.Countersink замена вежба битови дизајниран како да работат како дрво вежба битови.Countersink замена на делови направени за countersink вежба битови за дрво.со пошироката flute за зголемување на чип проток.Замена вежба битови имаат логото бренд име ласерски печатени на секој countersink малку брзи промени 1/4" хексадецимален месо тело.Контра sinker вежба малку замена сет, вежба битови обезбедени со pin, професионални FTG вежба countersink постави".Пакување поставите комбинација уникатен дизајн е заштитен со НАС Авторските права за Статистика.Замена контра sinker вежба малку дизајниран во Њу Џерси со Фер Трговија Група САД и Професионално произведени во Кина во FTG САД спецификации.Анализа на Извештајот издаден од страна на ANAB НИ Акредитирана Лабораторија, потврдува дека вежба битови поставите High Speed Челик со Квалитет countersink битови се исполнат саканата спецификации на ХСС М2 Одделение 6542, вежба малку сет потешко отколку ХСС 4241 и ХСС 4341 се користи во други слични заострените countersink вежба битови.За разлика од другите производители, ние обезбедуваме Извештаи издадени од страна на НАС Трети Лица Акредитирани Лабораторија за Тестирање.Врвен Квалитет на Челик се користи во FTG САД вежба битови се потврдува со Сертификат за Анализа Извештај објавен од страна на НАС ANAB Акредитирана Лабораторија.Нашите вежба делови се направени од потврди Индустриска сила ХСС М2 Одделение 6542, потешко отколку 4241 ХСС и 4341 ХСС се користи во други слични countersink вежба битови. - Проширува двојно флејта = Брзо дупчење. - Компатибилен со сите 1/4 инчи брзи промени chucks, вклучувајќи влијание вежби. - Пакување поставите комбинација/дизајн е заштитен со НАС Авторските права за Статистика. - Овој производ е дизајниран во Њу Џерси со Фер Трговија Група САД и Професионално произведени во Кина во FTG САД спецификации. - Value Pack Countersink Поставува со Заострените ХСС Вежба се Малку достапни на FTG САД продавницата на : www./FTGUSA.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите