.

.

NANPU 3/8 NPT Компримиран Воздух Филтер Регулаторот Lubricator (FRL), 5 Micron Месинг Елемент, 0-150 psi Колосек, Прирачник на Мозоци, Метал Заградата

NANPU 3/8 NPT Компримиран Воздух Филтер Регулаторот Lubricator (FRL), 5 Micron Месинг Елемент, 0-150 psi Колосек,

мислење на клиентот:

DEN 1199.76
Достапност
Во достапна форма

3/8" NPT Филтер за Воздух Модератор Lubricator Комбинација - Чисти & Сув Воздух, Прецизни Притисок Регулатива, Подмачкување Вашата Опрема со Воздух (Препорачуваме Lubricator Масло : ISO-VG32).Две Начин за Инсталација : Воздухот може да биде Текст од Лево или Десно, Позицијата на Притисок Мерач и на Протезата може да бидат Разменети.Клипот Вид Притисок Регулирање на Завртката - Потрајни и Подолг Живот, да се Спречи Истекување на Воздух; 5 Micron Месинг Филтер Елемент - Одлично Филтрирање Перформанси, Многу Подолг Живот и повторна употреба на Изводливост.Макс Влезот Притисок : 10 Бар (145 psi); Оперативен Притисок : 0-10 Бар (0-145 psi); Проток : 74 SCFM @ 90 psi (2100 L /Минута @ 6 Bar); Температура Опсег : 41-140°F(5-60℃).Вклучува Прирачник Мозоци & Поликарбонат Садот со Пластична Стража, 0-150 psi Мерач & Метал Заграда, еден пар на 3/8" NPT Месинг Воздух Спојка& Приклучокот за Полнење, 2 x 3/8" NPT Fitings, 1 x Тема Печат Лента.NANPU Филтер за Воздух Модератор Lubricator овозможува побезбедна и поефикасна сушење решение за вашата пневматски опрема, ефикасно ги филтрираат влага и честички во воздухот.Повеќе ригорозни структурен дизајн за да се спречи истекување на воздух.Се користи за било компресор, клима резервоарот, спреј пиштол, или воздух систем за прецизно регулирање и одржување на постојана воздушен притисок на вашиот алатки и опрема.На lubricator подмачкување вашиот пневматски алатки со воздух за да се подобри ефикасноста на опремата и продолжување на работниот век на опремата.Воздух Спојка& Приклучокот за Полнење, Нишка Печат Лента и Фитинзи како дополнителна опрема за да донесе повеќе погодност за вашата инсталација.Оригиналното пакување и пена кутија даде производот подобра заштита, да се спречи било каква штета што може да се случи за време на транзитот.За повеќе детали во врска со овој производ, ве молиме погледнете го упатството за корисникот.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите