.

.

VisionTek Radeon RX 550 4GB GDDR5 4K Следи Графичка Картичка, 4X DisplayPort Излези, Radeon Freesync 2, PCI Express 3.0, DirectX 12, Bus-Напојуван (901458)

VisionTek Radeon RX 550 4GB GDDR5 4K Следи Графичка Картичка, 4X DisplayPort Излези, Radeon Freesync 2, PCI

мислење на клиентот:

DEN 6456.00
Достапност
Во достапна форма

4x 4 K @ 60 Hz ПРИКАЖУВА – Поврзете се до 4x 4 K прикажува преку Display Port.Ја излези може моќ на сите дисплеи да 4 K @ 60 Hz истовремено со поддршка, за функции како што се Radeon Freesync 2 и Radeon Слика Острат.АВТОБУСКА-POWERED – Напојува во целост од страна на PCIe 3.0 автобус, оваа графичка картичка ќе не бара никакви дополнителни моќ. (Забелешка : минимум 550 W систем за напојување е препорачано).RADEON FREESYNC 2 – Freesync 2 овозможува вашиот дисплеи да се разликуваат нивните освежете го оценувате со цел да одговара на framerate на вашиот AMD Графичка Картичка.Freesync 2 исто така ги подржува high dynamic range (HDR), ниска framerate надомест на штета, и ниска латентност. (Забелешка : мора да го користите Radeon Freesync компатибилен прикажува да се користи карактеристики).РАЗНОВРСНА КОРИСТЕТЕ го – Одлично за Digital Signage, Здравствена заштита, Маркетинг, Берзата и било простор потреба од повеќе приказната површина.UHD графика и заврши околу, способности, 4x1 пејзаж, стерео 3 D и универзална рамки надомест за целосна контрола на дигитална средина. 4 GB GDDR5 МЕМОРИЈА – 1500 MHz memory clock и 1183 core clock брзини со 128-битна мемориска автобус. 98 GBps вкупно меморија пропусен опсег и 6 Gbps memory bit rate.Стил : 4 X Display Port Излези.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите