.

.

Ovente Керамички Рамен 13 Инчен Пица Камен Сет со Кора Машина Тркала & Метал Рек/Справи, Компактен Лесно Складирање Преносни Печење Бразилецот Камен Термички Шок Отпор

Ovente Керамички Рамен 13 Инчен Пица Камен Сет со Кора Машина Тркала & Метал Рек/Справи, Компактен Лесно Складирање

мислење на клиентот:

DEN 527.76
Достапност
Во достапна форма

Се Залак На Оние Хрупкави Crusts – Добиете убаво browned рамномерно готви тестото!Ова е дизајниран за печење совршен crusts има илјадници многу абсорбента микро-дупки кои ефикасно се извлече вишокот влага, како што bakes.Ова го прави кората е надворешниот извонредно хрупкави и го задржува внатре мека и влажна.Чувствувате Топлина Задржување & Шок Отпор–На Ovente пица камен загрева брзо се апсорбира топлина добро и го задржува температура за долго време.Тоа е конструиран за да се справи со екстремни термички шокови и ќе ја задржи својата форма, форма и ефикасност дури и кога се изложени на екстремно високи температури на дневна основа.Само Правото Големина – во Споредба со другите поголеми options ова 13" пица камен е многу полесно да се справи.Ќе може да се движат од рерна на countertop без тешкотии.Плус настрана од печење пица проекти ќе може да се користат за печење леб и други третира!.Ниска Одржување – за Разлика од другите пица камења кои треба климатизација ова е на ниско-одржување страна.Вие не треба да се сезона.Тоа едноставно чудак рерна до загрее и место на пица на каменот.По употребата, Нека се ИЗЛАДИ и исплакнете ја со топла вода.НАС-базирани Услуги на Клиентите им овозможува да се купи со доверба.Ovente гаранции дека производот ќе биде слободен од дефекти во материјалот и изработката под нормална и услови, за 1 година од оригиналната набавка датум.Тула Рерна Резултати Дома Со своите хрупкави од надвор и тендер на внатрешната кора слој на стопи сирењето и совршено seared месо toppings никој не би рекол дека пици се секого крајната удобност храна!Всушност нашето внатрешно пица gluttons имаат оди до заеднички во секое време нашиот вкус пупки жедни за тоа mouthwatering парче.Добра работа не секогаш мора да се купи takeouts од најблиската пицерија наоколу.Со Ovente е керамички пица камен сите што ви треба е само добро тесто, сирење, toppings и може да камшик до вилица-намалувањето тули рерна-како пици дома!Направени за Печење Совршен Пица Crusts голема-дегустација кора е она што го прави секој пица лига-достоен.Тоа би можело да биде крцкава пита натоварен со празникот на месо или само свежи flatbread прелиена со сирење и домати и тоа ќе вкус голема.Сепак дали знаете дека можете да добиете на криза и нежност со само дома печка сам?Pizzaiolos употреба Ovente е пица камен—керамички плочи—што го прави сите разликата.Ова е изработена од porous керамички и мерки 13 инчи.Плус тоа има метални рачки на двете страни што го прави погодно за пренесување на пица од рерна да се табелата.Има Топлина И за Хрупкави Кора Конвенционални печки се готви на тесто премногу бавен за правење кора влажен.Оваа пица камен може да се одржи високи температури и готвачи на ист начин како и традиционалните тули печки се направи.Штом пица е ставен на камен, кора почнува да се готви.Тоа дистрибуира топлинска рамномерно низ тестото и им ја дава почетната топлина тоа треба да се направи кора хрупкави без overcooking на toppings.Главни Карактеристики -Доаѓа со БЕСПЛАТНИ пица машина тркало-Метални рачки-Компатибилен со конвенционалните или микробранови печки За печење, леб, бисквити, tortillas, bagels, колачиња & ролс-За греење & загревањето пици и други печива.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите