.

.

KEESHA 18 Инчен Леано Железо Плоча ги поставува стандардите Пица Камен за Големи Биг Зелено Јајце и Други 18 Готвење Kamado Grilll, 3 Нозе Топлина Deflector Пушењето Камен за BGE Приб

KEESHA 18 Инчен Леано Железо Плоча ги поставува стандардите Пица Камен за Големи Биг Зелено Јајце и Други 18

мислење на клиентот:

DEN 1127.76
Достапност
Во достапна форма

【Димензија】Мерки надворешниот круг 15.5" дијаметар, внатрешниот круг 11" дијаметар, висина од 2,5"; На Леано Железо Плоча ги поставува стандардите има 3 нозе конструкција за стабилност. 【Висок Квалитет Леано Железо】Трајни леано железо е потрајни од керамика плоча setters.Употребата на леано железо со својата висока густина обезбедува за подобро бразилецот на месо. 【Совршено се Вклопуваат За】 Оваа Леано железо пица камен одговара на големи биг зелено јајце или друг 18"kamado скара.Убав прилог/замена за место ги поставува стандардите. 【Линискиот Готвење Површината】На маснотиите од месото што се собира во жлебови и помага да добиете одличен вкус и море.Многу луѓе го користат тоа за коската во кожата на пилешко бутовите и бифтек.Ова го прави овој скара совршен за searing бифтек и правење на популарната скара марки на тоа. 【Исчисти & се Грижи】Впие во топла вода за неколку минути,измијте ја skillet со рака користејќи сунѓер или беспомошна четка.Само избришете ја надолу по тоа cools надвор и да се чува на суво место да се спречи флеш ' рѓа.Напомена : Избегнувајте користење на машина за миење садови, сапун, или челична волна, како овие може да се одземе на пан е леќата.Чувајте го на суво место.За тешки чисти можете да го користите сол како абразивни. 18 Инчен Плоча ги поставува стандардите за Големи Биг Зелено Јајце.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите