.

.

Eyekepper Сина Светлина Блокирање Очила Жени со Жолто Обоени Филтер Леќа - Дами Компјутерски Очила со Моделот Оружје - Сина

Eyekepper Сина Светлина Блокирање Очила Жени со Жолто Обоени Филтер Леќа - Дами Компјутерски Очила со Моделот

мислење на клиентот:

DEN 268.56
Достапност
Во достапна форма

Eyekepper BB90 леќи - жолто обоени леќи со 12 слој на кожата.100% UV заштита.Тест преку spectrometer(извршувањето на сина светлина блокирање) : блок 62% рок 500nm,блок 71% во 490nm,блок 78% во рок од 480nm,блок 81% во рок од 470nm,блок 83% во 460nm,блок 86% во рок од 450nm,блок 88% во рок од 440nm,блок 89% во рок од 430nm,блок 92% во рок од 420nm,блок повеќе од 99% во рок од 400nm-410nm. 30% боја нарушување поради 50% сина боја беше филтрирани.Леќи блок 50% сина боја од онлајн тест за боја филтрирање својства.Ве молиме проверете Eyekepper BB98 леќи доколку имате потреба блок повеќе сина боја и сина светлина.ПРОИЗВОДИ ДИМЕНЗИЈА - Рамка Материјал е Пластика,Леќа ширина околу 2 1/16 инчи(53mm),Рамка ширина околу 5 5/16 инчи(135mm),Леќа висина околу 1 1/8 инчи(28mm),Рамка висина за 1 1/4 инчи(32-милиметри),Мост(DBL) за 1/2 инчи(13mm),Храмот должина околу 5 5/16 инчи(135mm),со пролетта зглоб.EYEKEPPER, бренд на професионален, достапен сина светлина блокирање на очила кој има за цел да ви помогне да се намали замор на очите за да го видите дигитален екран.Добиете единствен компјутерски очила од EYEKEPPER и уживајте во читањето на видот бенефиции и стилски карактеристики.По Occupational Safety & Здравство Администрација : склопот На гледање на далечина за VDTs се движи помеѓу 18 и 24 инчи (45.72 и 60.96 сантиметри, соодветно).Филтри 100% од најштетните ниско ниво на сина и речиси 90% висока енергија видливата светлина од таблети, телефони, ТВ, компјутери и повеќе.Речиси 90% сино светло за блокирање бранова должина 395nm-500nm. 70% варијација на сина светлина тестови онлајн.Користиме за да ги тестира бранова должина е 450nm.Податоците од лево е visiable светлина,податоци од средината е сино светло останатите,податоци од десно е на УВ светлина останатите.EYEKEPPER очила се специјално дизајнирани за да се филтрираат дел на штетната сина светлина. 20% боја искривување како резултат на 30% сина боја беше филтрирани.Премиум карактеристики на EYEKEPPER леќи, направи екранот време поудобно и помогне да се елиминира симптомите на дигитални напрегање на очите.Жолто Обоени со 12 Слој Слој на Eyekepper.Намалување 100% од UV420,UVA и UVB.хартиени крпи.облека.алкохол.домаќинство детергенти.сапуни. √ Повеќе професионални blue ray блокирање Очила леќа се дизајнирани со помош на Американската HEV-Adsorb супстрат апсорпција технологија.Тоа може да го апсорбира високо-енергетски сина светлина. √ Посилни УВ заштита Анти-Blu-ray Леќи користат специјални U. S. супстрат технологија на обработка за да се заштитат очите од ултравиолетово зрачење и блок UV420 не само UV400. Речиси 90% сино светло за блокирање бранова должина 395nm-500nm.70% варијација на сина светлина тестови онлајн.Користиме за да ги тестира бранова должина е 450nm The податоци од лево е visiable светлина,податоци од средината е сино светло останатите,податоци од десно е на УВ светлина останатите.EYEKEPPER очила се специјално дизајнирани за да се филтрираат дел на штетната сина светлина.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите