.

.

Meike 6.5 mm f2.0 Ултра Широк Кружни Fisheye Објектив за Canon EOS-M Mirorrless Камери M100 M10 M6 M5 М2 М3 M50 M6II M200

Meike 6.5 mm f2.0 Ултра Широк Кружни Fisheye Објектив за Canon EOS-M Mirorrless Камери M100 M10 M6 M5 М2 М3

мислење на клиентот:

DEN 3119.76
Достапност
Во достапна форма

КОМПАТИБИЛНОСТ : Може да се користи на сите Canon EOS M серија mirrorless дигитални фото апарати, вклучувајќи и M100, M10, M6, М5, М3, М2 и EOS-М Со широк максимална бленда од f2, леќата може да го испорача мазна bokeh.Кој supeiror мулти-слој нано слој се намали распрснување и ghosting.Објективот го подобрува close-up снимки со минимум фокусирајќи се на растојание од околу 19 сантиметар.Леќа Тип : Кружни fisheye леќа;Голем отвор,ултра Широк,убав контраст боја,Погодна за Отворен пука. 1 ) Употреба на мулти -ред Pano главата. 2 ) да Преземе 4 или 6 снимки во еден ред. 3 ) по Можност 6 снимки за подобро. 4 ) да Преземе дополнителни зенит пукал во 45° за совршен зенит, кога тоа е комплицирано. 5 ) се n екстра зенит пукал во 45° со центар сонцето позиција за одблесокот контрола. 6 ) Пука по ред на 6 + 1 зенит и маска од лесно било несакани ракети или било што друго.Агол на гледање на овој инструмент е 190°, тоа може да се фокусираат како тесно како за 19 сантиметри.Со максимална бленда од f/2.0, Тоа може да биде корисно за снимање во затворен простор, или во ноќен живот.Со своите екстремни поле на гледање, овој објектив може да биде добро за astrophotography.Ќе го најдете доста пријатно да се фотографира со нив, во темнината.Фокусна должина : 6.5 mm.Максимална Бленда : F/2.0. Минимална Фокус Растојание : 19cm.Тежина : 300g.Група Елементи : 5 6 Групи Елементи.Агол на гледање : 190°.Дијафрагмата Ножеви : 9. Минимална Бленда : f/22. Дијаметар : 61mm.Должина : 51.5 mm.Со својата голема бленда отворањето на F2.0-22, има висок интензитет на светлина и овозможува прецизно снимање, дури и во сиромашните услови на осветленост.Објективот е мулти-слоевит, неговото тело направени од метал е високо-квалитетни обработени и може да се прилагоди удобно и лесно.Компатибилност : .Сите Canon EOS-M Mirorrless Камера M100 M10 M6 M5 М2 М3 M50 M6 II M200. Ве молиме консултирајте се со продавачот ако не сте сигурни дали леќа компатибилен со вашата камера или не.APS-C : Целосна Рамка камери треба да бидат enbale "APS-C режим".Meike 6 . 5 mm / 2 Измамник Лист за 360* 180 VR Panpramics со EF-M камери. 1 ) Употреба на мулти -ред Pano head2 ) трае 4 или 6 снимки во еден row3 ) по Можност 6 снимки за better4 ) се Земе дополнителна зенит пукал во 45° за совршен зенит, кога тоа е complicated5 ) се n екстра зенит пукал во 45° со центар сонцето позиција за одблесокот control6 ) Пука по ред на 6 + 1 зенит и маска од лесно било несакани ракети или било што друго.Meike МК 6.5 mm f/2.0-22 фиксна Широк Агол Леќа за Canon EF-M монтирање на Камери.Леќата Не е во Прилог : ПРИРАЧНИК ЛЕЌА треба да им овозможи на "М режимот" или "Ослободување без објектив" во поставувањето на камерата.Ова е многу широк агол леќа нарекуваат fisheye, бидејќи на своите искривени видите.Постојат целосна слика fisheyes и кружни fisheyes - ова е кружна, тоа се места кружни слика на сликата сензор со делови отсечени.За APS-В. слика круг има sliver на врвот и на дното отсечени кога проекти на сензор.Агол на гледање на овој инструмент е 190°, тоа може да се фокусираат како тесно како за 19 сантиметри.Со максимална бленда од f/2.0, Тоа може да биде корисно за снимање во затворен простор, или во ноќен живот.Со своите екстремни поле на гледање, овој објектив може да биде добро за astrophotography.Ќе го најдете доста пријатно да се фотографира со нив, во темнината.Фокусна должина : 6.5 mm Maximum Бленда : F/2.0 Минимум Фокус Растојание : 19cm Weight : 300g Group-Елементи : 5 Групи 6 Elements Angle на гледање : 190°Дијафрагмата Ножеви : 9 Minimum Бленда : f/22 Diameter : 61mm Length : 51.5 mm.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите