.

.

Stylo Култура Етничка Цилиндрични Brocade да се Зајакнат Перница Опфаќа Емералд Зелена Damask Свила Жакард Ткаат Круг Цевка Перница Традиционалните Флорални Тубуларна Пер

Stylo Култура Етничка Цилиндрични Brocade да се Зајакнат Перница Опфаќа Емералд Зелена Damask Свила Жакард Ткаат

мислење на клиентот:

DEN 578.88
Достапност
Во достапна форма

Polydupion.Увезени.Производ Работа : Жакард brocade Ткаат Материјал : Polydupion & Brocade.Боја : Емералд Зелена Големина во Инчи : Должина-30 x Ширина-15 инчи (76x38 cm) Форма : Цилиндрични.Пакет Содржина : 2 Зајакнат Опфаќа Шема : Damask & Флорални Поблиску Тип : Drawstring.Грижа Инструкции : Нежно рачен перење со ладна вода или сува чиста.Не користите силен детергент или кајгана Disclaimer : малку Боја може да се разликува поради монитор резолуција.Употреба : Речиси секој Како што За Јога, Вратот Одмор, Троседот Оркестарот, Дневна Соба и Додатоци, Спална соба Оркестарот, го користите како Украсни Додатоци за Надворешна и Патување цели.Тие се совршени за Kinki намена, како и.Се ПРЕПОРАЧУВА да се ЗАЈАКНАТ ДОДАТЕН ГОЛЕМИНА ПОТРЕБНИ ЗА ОВИЕ да се ЗАЈАКНАТ ОПФАЌА Е ДОЛЖИНА-26 x Дијаметар-9 Инчи (66x23 cm).Alteratively, тие може да се полнат со патка пердув перници.Stylo Култура претставува дом декоративни уникатен цилиндрични да се зајакнат опфаќа (исто така познат како masand се покријат во Индија) направени во poludupion жакард ткаенина со brocade граница.А да се зајакнат поклопецот е долг тесен перница перница капак кој може да биде исполнет со памук, надолу или влакна.Овие се совршени за време сакате да додадете некои vibrancy во вашиот дом и ќе го прослават вашиот престој на среќа.Направен во ред квалитетот овие се дизајнирани од страна на експерт занаетчии жакард handloom во Раџастан - Индиска држава, позната за уметност и занает.Покрај обезбедување најголема удобност, на традиционалниот модел сигурно ќе го разубават аура на вашиот дом и да се привлече вниманието на вашите гости.Овие се фирма за грбот или раката поддршка и може да се користи за декоративни цели.На зајакне опфаќа доаѓа со drawstrings затворање и продажниот пакет е 2 Зајакнат Опфаќа (Пар) и тоа НЕ ВКЛУЧУВА ДОДАТЕН/ВМЕТНИ.Големината на зајакне опфаќа е 30x15 инчи (76x38 cm).Ве молиме погледнете на производ слики за да се разбере големината.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите