.

.

2½ Split Орев Комплет за Пумпа Унија Итна Поправка за Топла Када или Спа

2½ Split Орев Комплет за Пумпа Унија Итна Поправка за Топла Када или Спа

мислење на клиентот:

DEN 272.40
Достапност
Во достапна форма

Водовод Врска Големината "На" : 2-1/2", 3-5/16".Брза Испорака!!.Квалитетот Замена На Делови Направена Да Трае.Ќе се купуваат 2 1/2" Пумпа Унија Сплит Орев Поправка Комплет кој вклучува сплит орев и (2) Завртки за употреба со 2 1/2" Пумпа Унија.Пумпата Унија Сплит Орев дека мерките за 3 3/4" од надвор и месеци на постојните Пумпа Унија Тело со користење на 2 навртки да се одржи во место.Оваа Сплит Орев мерки за 3 5/16" ID и месеци на стариот Пумпа Унија држи страната и завртки на пумпа теми со заптивка помеѓу унијата и пумпа.Ако вашиот пумпа унија водоводни 2" или 2 1/2" и пумпа вашиот Конци се 2 1/2" (Превод на Навој Дел мерки за 3 5/8" Преку работ на работ) овој дел е точно.Оваа верзија е најпопуларна верзија.Овој дел се користи во топли кади за да направите итен пумпа унија поправка наместо на местото на пумпа унија и сите други залепени во делови.За да го инсталирате овој комплет за поправка ќе мора да го отстраните старите скршени пумпа унија прирабница и орев.Оваа орев може да се отсече со еден удар со секира го виде ножот или некои сечење клешти ако орев е поделена доволно.Бидете внимателни да не се намали пумпа унија лепат на телото при сечење на орев исклучување бидејќи ќе повторна употреба на телото.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите