.

.

WOD DCTT32W Двојно Двострано Лепило Ткиво Занает Лента - 3/8 инчи x 55 yds. Киселина Бесплатно, Трајно, & Топлина Resitant - за Scrapbooking Хартија, Картони, Оригами, Лента, Сјајот, и Кути?

WOD DCTT32W Двојно Двострано Лепило Ткиво Занает Лента - 3/8 инчи x 55 yds. Киселина Бесплатно, Трајно, & Топлина

мислење на клиентот:

DEN 215.76
Достапност
Во достапна форма

СПЕЦИЈАЛНО ДИЗАЈНИРАН ЗА ЗАНАЕТИ - ликовен Уметник двојно двострано лента е одличен избор за PAPERCRAFTING, CARDMAKING, ВТИСНУВАЊЕ, СЈАЈОТ, КАРТОНИ, КУТИИ, МОНТАЖА на ФОТОГРАФИИ, и се друго може да се мисли на!Тоа е ПОСТОЈАН и не ќе тока, како и други брендови.Дури и подобро отколку Лепак Точки.Повеќе апликации вклучуваат прикачување на фотографии, се приклучи рачно изработени картички или документи, како и одржување собираат микро-монистра, оригами, лента, или wallpaper.ХАОС БЕСПЛАТНА ИНСТАЛАЦИЈА - WOD Уметник Двојно Двострано Ткиво Лента може да биде раскинат со вашиот прст, палец.Со одличен лепило, ја одржува силна одржи на повеќето површини.Насоки : Започнете со чиста, сува површина.Намалување или солза лента да посакуваната должина.Се применуваат и притиснете цврсто.Отстрани лента линија да се изложи на лепак лепило.Место материјал на лепило.МОРА да ИМААТ ЗА SCRAPBOOKING - Ова Двојно Двострано Ткиво Лента го прави вашиот труд изработка на работни места полесно и нуди огромен број начини за scrapbooking апликации.Со силно лепило на овој сестран лента, можете да обврзници на cardstock заедно и да се избегне шанси да се распаѓа.КИСЕЛИНА СЛОБОДНИ И ТОПЛИНА RESITANT - Се киселина слободни и отпорни на топлина гарантира издржливост и долговечност.Таа, исто така помага да ја издржат критична надворешна употреба.МИР НА УМОТ ШОПИНГ 100% ПАРИ ГАРАНЦИЈА ЗА ВРАЌАЊЕ НА! - Ние продаваме Трајни Двојно Обложени Ткива Лента во повеќе големини.Ако не сте задоволни, ние ќе направиме нашите длабинска анализа за да бидете сигурни дека сте целосно задоволни со производот и услугата.Само пратете ни е-маил, и ние и ветуваме да се направи тоа право!. -Лепило : Растворувач Врз Основа Акрилик Лепило. -Превозникот/Поддршка : Не-Плетени Ткиво. -Ослободување на Лагер : ЈП Обложена Хартија. -Лента Дебелина : 3.2 mils (ексклузивно на лагер). -Тркалање на Топката : ≤100mm. -Адхезија : 54 мл/во. -Температура Опсег : 50°F до 105°F. -3" неутрални core/картон.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите