.

.

YZSHOUSE Висока Прецизност на Екранот на Допир, Накит Скали, Дигитални 50g X 0.001 g Преголеми Назад Осветлена LCD Карат Злато и скапоцени Камења Скали со Windproof (Црн) (Боја : Црн?

YZSHOUSE Висока Прецизност на Екранот на Допир, Накит Скали, Дигитални 50g X 0.001 g Преголеми Назад Осветлена

мислење на клиентот:

DEN 1739.52
Достапност
Во достапна форма

ВИСОКА ПРЕЦИЗНОСТ - Ова дигитални milligram скала до 50 грама во 20 grams.ПОВЕЌЕ ЕДИНИЦИ И ЕКРАНОТ на ДОПИР - За дигитален milligram скала вклучува сите потребни мерење ги обединува : g, оз, ozt, dwt, кт, gn.Поставување на скала до вашата посакувана мерење со екран на Допир копче.МУЛТИ ФУНКЦИИ - да се обезбеди точна смета и задржете функција ќе се заклучи тежина читања.Тоа може да се користи како Лабораторија скала, Накит скала, прав скала, карат скала и повеќе.ЛЕСНО ДА се НОСАТ - дигитален milligram скала може да биде лесно да се носат.И дизајниран со транспарентни ззп може да се заштити тежина плоча.ГОЛЕМ LCD ДИСПЛЕЈ џеб скали има голем LCD дисплеј, и мерни податоци и тежина единици се јасно прикажани.На LCD екранот на накит вага е лесен за читање, дури и во текот на ноќта ќе може лесно да се измери објекти и да добијат губење на податоци.Совршен преносни скала за мерење накит или било каков вид на мали скапоцени предмети, како што се монети, скапоцени камења, накит, злато, сребро, прав, итн, и тоа е исклучително прецизен.Тоа има многу висок капацитет до 50 грама и стручната точност на 0.001 g.дигитална вага сетови 6 различни начини на мерење (g, ozt, dwt, кт, gn, оз) за да се задоволат различните потреби.Тоа е мал, компактен и лесен за да го носите и користите on-the-go.На jeweler скала карактеристики флип отвори заштитна маска,Заштита на мерење попрецизно.Спецификации ★ Материјал:Нерѓосувачки челик со висок квалитет ABS★ Голем Капацитет : 0.001 g-50 G★ Објект Големина : 15x9.6x6.4cm★ Мерење Единици : g, ozt, dwt, кт, gn, оз.★ Екран : LCD заднинско Осветлување★ Напојување : 4 * AAA БАТЕРИИ+usb( ПРОИЗВОДОТ ЛИСТА НЕ ВКЛУЧУВА БАТЕРИЈА)★ Повод : Домашна Употреба, Продавница за Накит, Лабораториски, Фармацевтски, итн Пакет Содржина 1x Електронски Скала 1x Користење прирачник 1x USB полнење cable1x Мали tray1x мали dumplings1x weight Warm Совети : * немојте да се стави производот во вода или исчистете ја со корозивни хемикалии. * Кога мерење, ве молиме да се стави на скалата на цврста рамна површина за да се обезбеди прецизно мерење тежина. * Бидете сигурни дека се прикаже песната на нула, а потоа започнете ја вашата тежина. *Имајте на ум : производот листа не вклучува батерија, треба да го добие за себе, тоа е многу лесно да се купи*Имајте на ум : Светло снимки и различни монитори може да предизвика бои на објекти во слика да биде малку поинаков од вистинските бои.*Ако имате било какви прашања, ве молиме да бидат слободни да контакт.Ние ќе се вратам на вас во рок од 24 часа.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите