.

.

SuperCut B113H12T3 Hawc Про Resaw Bandsaw Нож, 113 Долго - 1/2 Ширина, 3 Заб, 0.025 Дебелина

SuperCut B113H12T3 Hawc Про Resaw Bandsaw Нож, 113 Долго - 1/2 Ширина, 3 Заб, 0.025 Дебелина

мислење на клиентот:

DEN 520.80
Достапност
Во достапна форма

0.045" kerf, Висока Silcon Содржина За Woodcutting; 9 ft. 5 инчи Долг; 1/2" Ширина; 3 Заб. 0.025" Дебелина.Hawc Про 113" x 1/2" 3 T Сите Магнат bandsaw ножеви се запечатени и фабрикувани во САД.На калеми/материјал се САД брендови, но да не биде направен во САД.Сите бенд видов ножеви' слики го прикажуваат општа bandsaw ножот и на тој начин може да изгледаат различно од секој поединечен објект.Предупредување : За пакување цели, овој нож е укината во извиткани позиција која е слична на пролетта и може да се отворат кога се извиткани или uncoiled.Се носат тешки кожни ракавици и око/тело за заштита при користење на екстремни грижа кога свитканост или uncoiling на ножот.Неуспехот да се применат соодветна грижа може да резултира во сериозни телесни повреди.Види вашиот bandsaw сопственикот прирачник за дополнителни безбедносни инструкции.Ве молиме обратете се до вашиот сопственикот/операцијата manual за да бидете сигурни дека ножот е должината, ширината и дебелината може да се вклопи во вашиот bandsaw машина.Оваа висока содржина на силициум resaw ножот со агресивна постави и да се модифицира gullet да се зголеми брзината, го продолжи животот, и подобрување на правост на намалување.Овој нож ја подобрува на пилевина отстранување во долги и дебели се намали.Hawc Про е најдобар на сите околу ножот за resawing до 1/2" дебела.Тоа ќе трае подолго и намалување на straighter од конвенционалните bandsaw ножеви поради неговиот посебен дизајн и индукција појачани заби.Тоа доаѓа со 0.025" Дебелина x 0.045" Kerf.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите