.

.

Sandvik Coromant CXS-A16-07 Вртење Вметнете Носителот, Круг месо тело, Челик, Внатрешни, Завртка Менгеме, Неутрален, 16mm месо тело со Дијаметар, 75мм Должина, CXS-07 Вметнете Големина

Sandvik Coromant CXS-A16-07 Вртење Вметнете Носителот, Круг месо тело, Челик, Внатрешни, Завртка Менгеме, Неутрален,

мислење на клиентот:

DEN 3109.44
Достапност
Во достапна форма

Држач за внатрешни вртење, grooving и провира.Прецизност основа за висок повторливост.Широк спектар на сечење алатки за да ги задоволи сите потреби.Наоѓање на игла за точната локација на сечење алатки во досадни бар.Лесен за употреба.Sandvik Coromant Coro Turn XS содржи прецизност алатки за мал дел обработка носителот погодна за внатрешна вртење, grooving и провира апликации.Нејзината единствена стегање систем го прави сигурен и лесен за употреба.Сигурен систем, со посебен акцент на дупки помала од 12-милиметри.За претвора во екстремен мали дупки надолу за да 0.3-милиметри.Лицето grooving надолу за да се дијаметар 6.2-милиметри.Лесен за употреба.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите