.

.

3.2 Инчен екран на Допир Панел 240x320 TFT LCD Екран од Модулот ILI9341 Возачот SPI Интерфејс 240320 LCD Одбор со Перо за Arduino

3.2 Инчен екран на Допир Панел 240x320 TFT LCD Екран од Модулот ILI9341 Возачот SPI Интерфејс 240320 LCD Одбор

мислење на клиентот:

DEN 569.04
Достапност
Во достапна форма

3.2 Инчен екран на Допир Панел 240x320 TFT LCD Екран од Модулот ILI9341 Возачот SPI Интерфејс 240320 LCD Одбор со Перо за Arduino.Опис : 3.2-инчен екран во боја, поддршка 65 K во боја дисплејот, екранот се богати бои 320 X240 HD резолуција, факултативна допир функционира Користејќи SPI сериски автобус, само неколку IOs може да светне на екранот Со SD картичка слот за лесно проширување на експерименти се Обезбеди богат примерок програми Воено-одделение процес стандарди, долгорочно стабилен работа Обезбеди основните вози технологија за поддршка на Производот параметар име на параметар Дисплеј во боја RGB 65 K во боја SKU Со допир : MSP3218 Без допир : MSP3217 големина 3.2(инчи) Видови на TFT Возачот чип ILI9341 Резолуција 320*240 (Пиксели) интерфејс Модул 4-жица SPI интерфејс Ефективни екранот област (АА област) 48.6x64.8(mm) Модул PCB backplane големина 55.04x89.3(mm) Оперативни температура -20 ℃ ~60 ℃ температура на чување -30 ℃ ~70 ℃ VCC напојување напонот 3.3 V~5 V Логика IO порта напон 3.3 V(TTL) потрошувачка на Енергија за Да се утврди Тежината (вклучувајќи пакување) Без допир 41 (g) / Со допир 52 (g) Интерфејс дефиниција : Сериски број Pin етикета Опис 1 VCC 5 V/3.3 V моќност 2 GND Основани 3 КС LCD чип одберете сигнал, ниско ниво овозможи 4 РЕСЕТИРАЊЕ на LCD ресетирате сигнал, ниско ниво ресетирате 5 DC/RS LCD екран регистрирај се/data избор сигнал, ниско ниво : се регистрирате, високо ниво на : на податоците 6 SDI (MOSI) SPI автобус напишете податоци сигнал 7 SCK SPI автобус часовник сигнал 8 led Светлото контрола, светне на високо ниво, ако воопшто нема контрола е потребно, поврзете да 3.3 V постојана светлина 9 SDO(MISO) SPI автобус чита податоци сигнал, ако се прочита функција не е потребно, тоа може да биде исклучен (следново е жици на екранот на допир сигнал линија, ако нема потреба да и ги допираат или модул себе нема допир функција, тоа м.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите