.

.

USB Напојување со Лента Рамен Plug 9.8 Нозе, TESSAN Долго Продолжување Кабелот со 3 Широко Распоредени Места, 3 USB Станица за Полнење, 1250 W 10 A, Компактен за Dorm Essentials, Дом, Канцел

USB Напојување со Лента Рамен Plug 9.8 Нозе, TESSAN Долго Продолжување Кабелот со 3 Широко Распоредени Места,

мислење на клиентот:

DEN 107.52
Достапност
Во достапна форма

9.8 FT.Долго Кабелот со Десна Аглеста Рамен Приклучок : Речиси 10-метарски екстра продолжување кабелот е доволно флексибилен за што ќе можат да стигнат до оддалечените штекер.Десна Аглеста Рамен Приклучете се Вклопува во тесни места зад мебел, како троседот, кревет, ноќната, или каучот, итн.И на 45 степени аглеста приклучокот не го блокира дното штекер од ѕидниот штекер. 6-во-1 Десктоп Моќ Лента со USB : 3 широко распоредени места и 3 USB порти биро моќ лента може да ви наплати 6 електрични уреди или електроника истовремено, како што се мобилен телефон, таблет, лаптоп, камера, ламби и други gadgets,.Широко распоредени места се одвоени доволно за да ги собере голема приклучоци без блокирање едни со други.USB 3А/15 W за Брзо Полнење : Оваа рамни plug продолжување кабелот со 3 полнење преку USB порти се обезбеди 3А/15 W вкупно.3 prong продолжување кабелот со USB порти има вграден smart полнење технологија која автоматски ги открива вашите уреди и обезбедува максимално можно полнење брзина (5 V/2.4 Макс по порта).Супер Компактна Големина : тенките моќ лента со мини големина (3.46x3.46x1.04in) е лесно да се носат за патување.Како моќ во дресот на не-surge protector, тоа е брод што се одобрени моќ лента бидејќи крстарење линии бараат моќ ленти немаат пренапонска заштита.Безбедност : Изграден со врвот одделение UL94 V-0 материјал кој може да издржи до 1382℉ да ја заштитите вашата уреди и домашна безбедност. 9.8 FT Екстра Долг Кабелот со Рамен Приклучокот. 9.8 FT.кабелот за напојување (18 AWG) обезбедува дополнителни кабелот должина и ви дава флексибилност да стигнат до оддалечените места.TESSAN USB напојување со лента се врти редовна ѕидниот штекер во 3 основи AC места со 3 полнење преку USB порти.Тоа им помага да се елиминира расправаме за вршење на повеќе полначи и заштедува простор.Во исто време, 3 широко распоредени AC места се сместат поголем приклучоци без блокирање.Најголемата потенцира е дизајнот на 45 степени десна аглеста рамен приклучокот.За повеќето луѓе, постојат многу скриени sockets зад своите мебел, како што се троседот, ноќната, workbench, и кревет, и така натаму.Станот plug лесно се вклопува во тесни простори или зад мебел.Што повеќе, на 45-степен десна аглеста приклучокот не го блокира дното приклучок на дуплекс ѕиден штекер.Многу Важно : .За сигурност, ве молиме не надминува максималната моќност 1250 W, особено кога се користи високо-енергетски апарати како што се hairdryers, итн.На 15 W 3 полнење преку USB порти само поддршка на smart-полнење технологија, но тоа не поддржува Qualcomm Брзо Полнење.TESSAN 3 места 3 USB напојување со лента поддржува smart-полнење технологија(2.4 Макс По Порта, 3А во вкупниот) ќе ја полните вашата паметни телефони, таблети и други уреди.Оваа мини моќ лента со продолжување кабелот 9.8 нозе е погодна за секоја прилика, како што е дом, канцеларија или патување, dorm соба и повеќе.Во прилог, тоа е мора да има за брод, бидејќи тоа не мора пренапонска заштита. (Според Карневал, "моќ ленти, мулти-приклучок кутија места/adaptors и продолжени кабли (без пренапони заштитници) се дозволени на одборот кога се користи со Соодветна претпазливост.").

Клучни карактеристики

Voltage Compatibility:
100~250V AC 50/60Hz

Им се допаѓа и на купувачите