.

.

Челик Тема Возен Завртки за Метал, Црна Оксид Заврши, 82 Степен Рамна Глава, Филипс Диск, #6-32 Тема Големина, 3/8 Должина (Пакување од 100)

Челик Тема Возен Завртки за Метал, Црна Оксид Заврши, 82 Степен Рамна Глава, Филипс Диск, 6-32 Тема Големина,

мислење на клиентот:

DEN 259.20
Достапност
Во достапна форма

Тема возен завртка препорачува за употреба во метал.Челик често се користи во апликации каде сила е примарен.Црна оксид заврши нуди лесна отпорност на корозија и подмачкување.Рамна глава има 82-степен конус-лого во облик на површината за употреба во countersunk дупки и рамен врв која одговара на рамна со споени површината.Филипс диск има x-облик слот дека прифаќа Филипс возачот и е дизајниран за да се спречи преку-затегнување.Челик тема возен завртка за употреба во метал има црна оксид заврши и 82-степен рамна глава со Филипс диск.Челик често се користи во апликации каде сила е примарен.Црна оксид заврши нуди лесна отпорност на корозија и подмачкување.Станот главата има 82-степен конус-лого во облик на површината за употреба во countersunk дупки и рамен врв која одговара на рамна со споени површината.На Филипс диск има x-облик слот дека прифаќа Филипс возачот и е дизајниран да им овозможи на возачот да се лизга надвор од главата, да помогне да се спречи над-затегнување и оштетување на конец или fastener.Тема сечење и конец возен завртки, два видови на само-прислушување завртки, се навој сврзувачки елементи што се создаде парење тема во ѕидот на дупка.Двете завртки се разликуваат еден од друг во начинот на кој тие се создаде теми.Тема сечење завртки намалување на ѕидот на дупка за креирање на нишка, создавање материјал чипови кои треба да се расчисти далеку од дупка за да спречите затнување.Тема возен завртки, исто така се нарекува тема формирање завртки, не се отстрани материјалот, но наместо притиснете против ѕидот на дупка да се менува материјал и форма на нишки.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите