.

.

SuperCut B89.5G14H6 Карбид Импрегнирани Bandsaw Нож, 89-1/2 Долго - 1/4 Ширина, 6 Кука Заб

SuperCut B89.5G14H6 Карбид Импрегнирани Bandsaw Нож, 89-1/2 Долго - 1/4 Ширина, 6 Кука Заб

мислење на клиентот:

DEN 699.12
Достапност
Во достапна форма

0.030" kerf, За Woodcutting; 7 ft. 5-1/2 инчи Долг; 1/4" Ширина; 6 Кука Заб; 0.025" Дебелина.Оваа премија сечилото е дизајниран со стручни и сериозни woodworker во умот.Тоа е навистина уникатен ножот кој многу нови предности во сечилото дизајн.Направени од најтешките легури, забите се прецизност земјата и остар жилет, не биле удирани со тупаници или бланширан како традиционалните ножеви.Во текот на производство на овој нож, забите се импрегнирани со Карбид честички, кои во голема мера се подобри сечење на живот на сечилото.На заби исто така карактеристика на новите агресивни заб дизајн и сет.Страните на ножот се полира мазна и на задната страна од ножот се заокружува за да се овозможи тоа да се хранат и да се сврти со помалку топлина и дијалог.Овој нож е произведен во индустриски највисоките стандарди.Не помалку од 30 инспекции и тестирања се осигура ова е најдобар ножот за дискриминација woodworker.Тоа доаѓа со 0.025" Дебелина x 0.030" Kerf.Злато 89-1/2" x 1/4" 6 H Предупредување : За пакување цели, овој нож е укината во извиткани позиција која е слична на пролетта и може да се отворат кога се извиткани или uncoiled.Се носат тешки кожни ракавици и око/тело за заштита при користење на екстремни грижа кога свитканост или uncoiling на ножот.Неуспехот да се применат соодветна грижа може да резултира во сериозни телесни повреди.Види вашиот bandsaw сопственикот прирачник за дополнителни безбедносни инструкции.Ве молиме обратете се до вашиот сопственикот/операцијата manual за да бидете сигурни дека ножот е должината, ширината и дебелината може да се вклопи во вашиот bandsaw машина.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите