.

.

DependsMen Ноќ Одбрана Долна Облека, Во Текот На Ноќта, Мали/Средни

DependsMen Ноќ Одбрана Долна Облека, Во Текот На Ноќта, Мали/Средни

мислење на клиентот:

DEN 652.08
Достапност
Во достапна форма

Зависи Ноќ за Одбрана во текот на ноќта Инконтиненција долна облека обезбедува тешки заштита за добра ноќ спие со Твоите Најдобри Удобност и Заштита.Нашиот најголем абсорбента инконтиненција долна облека ви држи сува и помага да се спречи протекување со до 12 часа на заштита.Остатокот лесно со брза апсорпција од Доверба Core Технологијата и форма-фитинг еластична насоки за сит, дискретна, удобна долна облека-како се вклопуваат.Долна облека за еднократна употреба е unscented.Големина на мал/среден (26-34 инчен половината) инконтиненција преку ноќ долна облека за мажи доаѓа во машка сива боја.Спиење во текот на ноќта со Твоите Најдобри Удобност и Заштита Гарантира* со Зависат Ноќ за Одбрана во текот на ноќта Инконтиненција долна облека за Мажи.Специјално дизајниран за ноќно употреба, остатокот лесно со до 12 часа на инконтиненција заштита.Кој брза апсорпција од Доверба Core Технологијата, оваа потешкотија во текот на ноќта долна облека за мажи, исто така, стапици и се заклучува во мирис.Форма-фитинг LYCRA насоки помогне да се обезбеди удобно се вклопуваат за тешки заштита против хиперактивни мочниот меур истекување време легнал.Сит, кратки допаѓа нога отвори имаат сите околу ластичиња за близок-за-тело одговара – само чекор во и се повлече на, за разлика од гломазна возрасни пелени.Овие удобно инконтиненција кратко се дискретна под облека и пижами, и дојде во машки род, со сива боја.Абсорбента долна облека е unscented.Големина на мали мали/средни одговара на мажите со 26-34 инчен половината, големина големи одговара на мажите со 35-43 инчен половината и големина екстра-големи одговара на мажите со 44-64 инчен половината.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите