.

.

Една Оска Goniometer Фаза, MPositioning GW60X-50L Прирачник Goniometric Фаза со Прецизност Црв и Опрема за Возење, 50 mm до Точка на Ротација

Една Оска Goniometer Фаза, MPositioning GW60X-50L Прирачник Goniometric Фаза со Прецизност Црв и Опрема за Возење,

мислење на клиентот:

DEN 9264.00
Достапност
Во достапна форма

50 mm до Точка на Ротација.Ротација Спектар 20 степени во целосно. 0.1 степен Завршувањето на студиите по повод Одбележувањето на Страна.Целосно Lockable од Setscrew во Страна кога ќе ја добиете Посакуваната Позиција.Пролет-Натоварени Дизајн за Точни, Повторливи и Backlash-Слободен Позиционирање.Прирачникот Goniometer или Goniometric Фаза е дизајниран од страна на прецизност преминал-ролери имајќи слајд водичи и пролет вчитување.Погонски механизам е Црв и Опрема систем во центар позиција.Тоа ќе се обезбеди точна и повторливи позиционирање.Се движат табела може да се заклучи од една заклучување со завртки монтирани во Десната Страна "R" или Левата Страна "L".Достапните растојанија до точка на ротација од врвот на табелата се 50 mm, 75 мм, 100 mm и 125 mm за едно-оската Goniometers. 2 Single-Оската Goniometer Фази може да се постави на 2-Оската Goniometric.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите