.

.

СУВА Тип 2.5 Дијамант СУВА Coring Бит - Бетон Core Вежба со BLUEROCK Алатки

СУВА Тип 2.5 Дијамант СУВА Coring Бит - Бетон Core Вежба со BLUEROCK Алатки

мислење на клиентот:

DEN 1559.76
Достапност
Во достапна форма

2.5" Сува Тип На Јадро Малку.Конкретни Coring Малку. 5/8" 11 unc завршетоци со Конци. 11" Целокупната Должина.BLUEROCK Алатки Бренд.НОВО - СУВА ТИП 2.5" BLUEROCK АЛАТКИ ДИЈАМАНТ CORING МАЛКУ ЗА ОСНОВНИ ВЕЖБА - Нашите BLUEROCK бренд основни вежби имаат 1 1/4" вретено.Имаме посебен оглас за 1 1/4" да 5/8" адаптер е потребно за користење на нашите основни вежби.Забелешка за купувачите : Конкретни coring битови се сметаат за потрошен дел.Малку живот варира врз основа на многу фактори, вклучувајќи; материјал тип, материјал густина, длабочина на сечење, дупка со дијаметар, дупчење брзина, влажни/сува дупчење и операторот искуство.Како таква, тоа е крајно тешко за BLUEROCK Tools да ги процени индивидуалните проекти и зборува за тоа колку долго малку ќе трае пред тоа треба да биде заменет.Сметаме овие основни делови да бидат средината на одделение за нивните перформанси, но се продаваат на ниско-одделение цена.Нашите клиенти имаат тенденција да се разгледа овие делови да биде подобра вредност во споредба со високо-одделение битови кои се многу поскапи.Ние често може да слушнат дека, иако високо-одделение бита може да трае двапати онолку време, тие трошоци четири пати поголема од цената и тие се среќни купување на нашите битови и добивање на истиот износ на нозете се намали за половина цена.Влажни тип конкретни coring битови НЕ се наменети за намалување на сите видови на рок.Тие се пред се наменети за намалување на бетон.Одредени видови на рок може да се намали, но тоа ќе ја ограничи малку живот.Одлуката за користење на овие битови на материјали кои не се првенствено наменета за ќе биде направено на ризик на корисникот и не се опфатени според нашиот стандард деловна политика.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите