.

.

wendeekun 2.4 G Презентација Clicker, PPT Флип Пенкало Оптички Пенкало Глувчето Средство за Учење, Безжичниот Далечински Управувач Водител PPT Флип Пенкало за Настава

wendeekun 2.4 G Презентација Clicker, PPT Флип Пенкало Оптички Пенкало Глувчето Средство за Учење, Безжичниот

мислење на клиентот:

DEN 2088.00
Достапност
Во достапна форма

Усвојување на 2.4 GHz безжична технологија и е развиена за инфрацрвено интерактивни допир allinone машини, електронски whiteboards и PPT софтвер.Тоа е погоден за училишта, образовните институции и деловни луѓе за настава презентации, говори, конференции и сл. 2.4 GHz безжична трансмисија, јасно црвено светло извор, на далечинскиот управувач за контрола на опсег е помал од 50m/164.0 ft.Екранот на допир пишување функција и контрола на PPT страница turing, многу convneint за употреба и заштеда на време.Компатибилен за Windows/Андроид/Linux оперативен систем, вграден литиум батерија, долгата употреба на времето.Функција : 1. Усвојување на 2.4 GHz безжична технологија и е развиена за инфрацрвено интерактивни допир allinone машини, електронски whiteboards и PPT софтвер. 2. Тоа е погоден за училишта, образовните институции и деловни луѓе за настава презентации, говори, конференции и сл. 3. 2.4 GHz безжична трансмисија, јасно црвено светло извор, на далечинскиот управувач за контрола на опсег е помал од 50m/164.0 ft. 4. Екранот на допир пишување функција и контрола на PPT страница turing, многу convneint за употреба и заштеда на време. 5. Компатибилен за Windows/Андроид/Linux оперативен систем, вграден литиум батерија, долгата употреба на времето.Спецификација : Предмет Тип : Презентација Clicker Материјал : ABS Школка во Боја : Како на Сликата Прикажани Тежина : Околу. 55.0 g/1.9 оз Далечински Управувач Технологија : 2.4 GHz RF Далечински Управувач Растојание :

Клучни карактеристики

Item Type:
 Presentation Clicker
Material:
ABS Shell
Color:
As Picture Shown
Weight:
Approx. 55.0g/1.9oz
Remote Control Technology:
RF 2.4GHz
Remote Control Distance:
Working Voltage:
3.3-4.2V
Battery:
Li-ion Battery, 140 mAh
Operating System:
for Windows/Android/Linux
Software Platform:
for Windows office/WPS office
Interface Compatible for USB2.0/USB1.1/USB3.0 :
Working Voltage:
USB Bus Power Supply (4.5V-5.5V)
Package List:
1 x Storage Bag 1 x Charging Cable :
1 x Manual :
1 x Presentation Clicker :

Им се допаѓа и на купувачите