.

.

USB ПИД Температура Контролер,W/ 32 РАМПАТА & 32 ВПИЕ Чекори, SSR Излез (AC Изолиран USB Адаптер)

USB ПИД Температура Контролер,W/ 32 РАМПАТА & 32 ВПИЕ Чекори, SSR Излез (AC Изолиран USB Адаптер)

мислење на клиентот:

DEN 2279.76
Достапност
Во достапна форма

Windows оперативен СИСТЕМ базиран контрола софтвер и USB адаптер се вклучени. 32 програмабилни рампата чекори и 32 програмабилни впие чекори (вкупно 64 чекори).Еден чекор на владата за една точка за контрола на температурата, ПИД контрола со fuzzy логика подобрување.Го прикажува или во Фаренхајтови или целзиусови степени температура единица, Минута/втор чекор тајмер.Модел# : SYL-5352 PA.НИ Продавачот & Поддршка.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите