.

.

Квантна Storage Системи WR5-955YL 5-Бран Заврши Жица Shelving Систем со 8 QUS955 Жолта Hulk Кутии, Хром Финиш, 24 Ширина x 42 Должина х 74 Висина

Квантна Storage Системи WR5-955YL 5-Бран Заврши Жица Shelving Систем со 8 QUS955 Жолта Hulk Кутии, Хром Финиш,

мислење на клиентот:

DEN 623.76
Достапност
Во достапна форма

Сите заварени конструкција со дополнителни жица trussing за висока јачина карактеристики.Жица се овозможува на воздухот да циркулира и светлина да навлезат за зголемување на производот видливост. 600 до 800 кг капацитет на полица.Кантите направен во САД.Мерки 24" ширина од 42" должина од 74" висина.Вистински Квантна модуларен жица системи нудат уникатна комбинација на полица и пост големини во различни бои, како надополнување на било која апликација.Сплит ракав и жлеб нумерирани мислења овозможи лесно и брзо собранието.На сите заварени полица изградба е поддржана со архитектонски жица решетките да обезбеди помеѓу 600 кг и 800 кг капацитет на полица.Организирање и чување на вашите големи и крупни работи со овие силни за вбризгување на пластични три-јасно полипропилен, пластовидно контејнери.Овие екстра големи редење контејнери нудат дарежлива 2 метри во должина за да ги зачувувате вашите поголеми предмети.Тешки-должност напред, назад и на страна костец овозможи лесно ракување.Широк редење помеѓу и анти-слајд кодот чувајте поставени кутии за стабилна и да се спречи пренесувањето.Водоотпорен кантите се спротивстави на ' рѓа и корозија.Кантите се autoclavable до 250 степен F и се отпорни на екстремен студ. 8 QUS955 бин мерки 18-1/4" ширина од 23-7/8" должина од 12" висина. 1 Година гаранција agianst дефекти.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите