.

.

Делта Деца Трибека 4-во-1 Бебе Конвертибилна Креветчето + Serta Совршен Сон Двојна Двострано Рециклирани Влакна Core Креветчето & Деца Душек - Водоотпорен, Противалергис?

Делта Деца Трибека 4-во-1 Бебе Конвертибилна Креветчето + Serta Совршен Сон Двојна Двострано Рециклирани Влакна

мислење на клиентот:

DEN 8879.52
Достапност
Во достапна форма

4-ВО-1 КОНВЕРТИБИЛНА КРЕВЕТЧЕТО : Креветчето се конвертира во дете кревет, daybed, троседот, целосна големина на кревет со headboard и footboard и полна големина кревет со headboard само (Деца Парапет #0080, Полна Големина Дрво Кревет Шини #0050 или Полна Големина Метал Кревет Рамка #0040 се продава одделно) Достапна во повеќе цврсти бои и две-тонови на бои.БЕЗБЕДНА ОПЦИЈА ЗА ВАШЕТО БЕБЕ : во Овој креветчето е JPMA овластен да ги исполнуваат или надминуваат сите безбедносни стандарди поставени од страна на CPSC Пристап Железнички Димензии : 36" од подот до врвот на железничкиот; 26.5" од најниската душек за поддршка на позицијата на врвот на железничкиот; 18.75" од највисоко душек за поддршка на позицијата на врвот на железница.Најбезбедно опција : не-токсични изградба се слободни од штетни материјали/хемикалии; ги исполнува или го надминува запаливост, олово, phthalate и CPSIA тестирање и не содржат токсични оган retardants.Направени од рециклирани материјали : фирма влакна core направени од рециклирани шишиња обезбедува добра цврстина ниво за новороденчињата и години додека помагање на заштедите над 300 шишиња од депонијата-одлично за бебиња, одлична за животната средина.Лесен-за-чистење водоотпорен покритие : трајни, водоотпорен винил поклопецот е лесно да се чисти и да ви се јави Хипогликемија алергиски; двете страни на душек функција водоотпорен покритие, па флип на душек кога доаѓа време за вашето бебе да се преселат на деца кревет за свежина.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите