.

.

MALENT MS18 Најсветлиот Светлото На 100.000 Lumens, ПРЕДВОДЕНА Батерија Светилка Користи 18pcs Кри XHP70.2 Led диоди, Моќен Факелот Долг Фрли До 1350 Метри (Вклучува DM35)

MALENT MS18 Најсветлиот Светлото На 100.000 Lumens, ПРЕДВОДЕНА Батерија Светилка Користи 18pcs Кри XHP70.2 Led

мислење на клиентот:

DEN 16558.80
Достапност
Во достапна форма

СУПЕР СВЕТЛО : На MS18 е најсветлиот моќна светилка во Светот.Со цврста се изгради и заслепувачки светлината, MS18 батерија светлото доаѓа со 18pcs Кри XHP70 2 висок lumens Led диоди, max производство е до 100.000 lumens, max зрак растојание е до 1350 метри (Приближно 4429ft).Добро за моќ прекинување, кампување, планинарење, спелеолошки, истражување итн.СУПЕР СВЕТЛО ШИРОК ЗРАК и 9 НАЧИНИ : Ултра широк зрак, лесно да ги осветлува целата соба или во дворот.Тоа е 50 пати посветла од автомобил светла. 9 settings го замени потребата за повеќе рефлектори : (700lm/2000lm/5000lm/10,000 lm/22,000 lm|30,000 lm/60,000 lm/100,000 lm/Strobe).И оваа led светилка се напојува од батерија на пакување (вклучени) која им помага заштедите батеријата цена и е многу еколошки.Го прави за практична прилог на секое домаќинство или вонредна комплет.OLED Дисплеј : дигитален екран на светла светлото ќе се прикаже својата електрична енергија ниво, тогаш ние знаеме јасно колку енергија од батеријата се уште е таму.ТЕШКО & ПАМЕТЕН ДИЗАЈН : Ова MS18 моќна светилка е полнење, направени од високи перформанси алуминиумска легура, цврсти и издржливи,со цел да биде речиси неуништив.Првата светилка со топлинска цевка за систем за ладење(ладење фанови), обезбеди високи перформанси и подолго траење на висок output.и е IP56 водоотпорен и dustproof, кои го прават светлото повеќе трајни и тешки.На DM35 Максимална излезна на 2000 lumens, напојува од страна на еден КРИ XHP35 ЗДРАВО LED (50000 часа животен век).Лесно светне на целата соба или да се фокусираат на објекти до 1476 метри! 10 пати посветла од стариот блескаво светла.На MS18 Користи 18 парчиња од НАС КРИ XHP70 XHP70 2 Led диоди, со живот до 50.000 часа и максимална излезна до 100,000 lumens.Вграден-во безбедноста на само-тестирање интелигентни полнење коло, лесен, брз и безбеден.Осум нивоа кои можат да бидат разменети брзо и инстант Турбо.Вграден прекинувач индикатор светла, лесно да се најде прекинувачот во темнината.Висока ефикасност постојан струја коло ќе се задржи постојана светлина.Вграден-во термална контрола модул автоматски ќе се прилагоди на осветленост излез, ги користат тоа удобно.Комбинација на зајакнато ултра-јасно минерални и анти-рефлективен слој стакло и Алуминиум OP рефлектор.Aerospace-одделение алуминиум легура тело, носат-отпорни, Тип III хард-елоксирани површински третман.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите