.

.

TapeCase A16-100 Зелена Полиестер/Силикони селотејп со Лагер, 1.25 Должина, 1.25 Ширина, 1.25 Дијаметар на Кругот (Пакување од 100)

TapeCase A16-100 Зелена Полиестер/Силикони селотејп со Лагер, 1.25 Должина, 1.25 Ширина, 1.25 Дијаметар на Кругот

мислење на клиентот:

DEN 313.92
Достапност
Во достапна форма

Поголема вкочанетост, лесно да се справи.Tape Case Зелена Полиестер Лента со Лагер.Висока температура отпор за површина по завршувањето апликации.Објектот Пакет Тежина : 0.051 килограми.Тешки-должност силикони спојување лента обезбедува висока температура, висока јачина апликација, во најтешките на средини.Отпорен на slivering кога отстранети.Ослободување на лагер обезбедува одлични умре сечење способност, лесно ослободување и продолжениот рок на траење до една година.зелена, 2 мили, висока температура маскирање лента и полиестер поддршка со силиконски лепило.Оваа зелена проѕирна лента се користи за различни апликации, особено за маскирање во прав-слој процеси или (најчесто) поврзување и спојување апликации.Withstands температури до 400°F / 204°C. Карактеристики на Производот : .Tape Case Зелена Висока Температура Маскирање/Спојување Лента направи спојување webs полесно и поефикасно, со посилни и посигурни splices.Нашите спојување ленти се дизајнирани со точниот износ на капи и сила на смолкнување за секој тип на splice—од splittable летање спојување на нула брзо спојување на V и W моделот на спојување.Tape Case Зелена Висока Температура Маскирање/Спојување Лента ќе помогне да се насочат на вашиот процес, се минимизираат притиснете престој, и да заштедите пари.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите