.

.

FRUN 3AAA Висока Lumens, Zoomable, Алуминиум LED Светилка-5 Режими Џеб Големина за Кампување, Планинарење, Ноќен Одење, Итен случај, Црна, Pack 2

FRUN 3AAA Висока Lumens, Zoomable, Алуминиум LED Светилка-5 Режими Џеб Големина за Кампување, Планинарење, Ноќен

мислење на клиентот:

DEN 215.76
Достапност
Во достапна форма

【Светла со 5 Начини на Осветлување】Светла до 600 lumens, максимум 500 метри зрак. 5 начини (Висок, Среден, Низок, Strobe, СОС) и zoomable од широк за да тесен зрак ќе ги задоволат сите ваши потреби. 【Трајни IPX4-номинална водоотпорен; Анти-лизга дизајн; Lanyard помага да се одржи во ваши раце. 【Големина и Моќ】Мерење 3.4 оз (вклучувајќи батерија носител) со тело димензија 5.1"*1.3" (не се поместуваат) и Lanyard должина 6.5".Напојува со 3 AAA или батерија 18650 (не се вклучени). 【Идеален за Повеќе Наврати】доволно Компактен за да се земе и да се стави во џебот, packback.Идеален за кампување, планинарење, backpacking, велосипедизам, итн.Лесно може да се користи со една рака. 【Пакет и Гаранција】2 рефлектори ќе добиете (вклучувајќи батерија носители, пластични цевки за 18650 и lanyards).Ние сме убедени ќе ви се љубовта на овие светла и да ви понуди 1-година замена гаранција.Ако имате било какви прашања, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас.FRUN 2 PC висока lumens светлата сет содржи 2 парчиња на светлина, со користење на 3 AAA или 18650 батерии. 5 Начини и zoomable disign ќе ги задоволат сите ваши потреби.Со алуминиумско тело, тоа е издржлив и сигурен во сите прилики.Идеален за ноќно пешачење, планинарење, кампување, поправка, итен случај, итн.Тоа е исто така добар предмет за да го задржи во вашето возило.Карактеристики Тежина : 3.4 оз(со батерија носителот, lanyard, без батерии) Кратка Должина : 5.1 инчи Протегала Должина : 5.9 инчи Max Дијаметар : 1.3 инчи Тело : Алуминиум Начини : Висок/ Среден/ Низок/ Strobe/ СОС Осветленост : максимум 600 LUMENS Зрак растојание : максимум 500 метри отпорен на Вода : IPX4 Капка тест : 6 стапки resistent Батеријата е потребно : 3 ААА или 18650 (НЕ се вклучени) Работно време : 4-5 часа (Висок режим со 3 батерии AAA алкална) Lanyard : помага да се одржи на светлината Пакет Содржина 2 * Рефлектори 2 * AAA батерија носители 2 * Lanyards 2 * Пластична цевка за батерија 18650 Операција Инструкции 1,Осветленост начини : Притиснете на прекинувачот копче на опашка за да го вклучите/исклучите светлото и исклучете го режимот.Режим : Висок->Медиум->Ниско->Strobe->СОС 2,Зумирање и одзумирање : се Водат на светлината главата за да ја прилагодите зрак фокус.Една Година Гаранција Ние сме убедени ќе ви се љубовта на овие светла и да ви понудиме услуга на една година замена гаранција.Ако било какви прашања, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите