.

.

човечки орган модел Заби Модел Меки Гуми Целосна Демонтажа на Учење Вежби Вадење на Заби Полна Уста Демонтажа Заб Модел за Стоматолошки Настава или Стоматолог за Д

човечки орган модел Заби Модел Меки Гуми Целосна Демонтажа на Учење Вежби Вадење на Заби Полна Уста Демонтажа

мислење на клиентот:

DEN 1792.80
Достапност
Во достапна форма

Овој модел покажува органи и структури во човечкото тело, популаризација прелиминарни познавање на човечкото тело структура.Студија Учат Стандарден Модел За стоматолог проучување и истражување.Монтажни горна и долна вилица.Мека гума гингива со отстранлив заби.Имплант за Обука Модел за практикување на студентите во Стоматолошката Училишта и Колеџи.Стандард кој се одвојува смола заби модел со меки силиконски гуми за џвакање.Наставата модел за перорална наука.Сите заби може да се извади и да се стави назад!Погоден за практикување на студентите во стоматолошката училишта и колеџи.Исто така погоден за заби-четка настава.Стоматолошки материјали/ стоматолошки потрошен материјал/ орален стоматолошки инструменти/ модел на настава dentures.NET WT : 160g Item Тип : Забите Whitening Ingredient : Resin Size : Moderate Packaging : 1 pieceplease контактирате ако имате било какви прашања во врска со оваа точка.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите