.

.

Dixon 100-ДП-АЛ Алуминиум 356T6 Шеф-Заклучување Тип ДП Камери и Жлебот Црево Фитинг, Прашина Приклучок, 1

Dixon 100-ДП-АЛ Алуминиум 356T6 Шеф-Заклучување Тип ДП Камери и Жлебот Црево Фитинг, Прашина Приклучок, 1

мислење на клиентот:

DEN 491.76
Достапност
Во достапна форма

Камери и жлебот фитинг со безбедноста клип за заклучување во гкл за безбедна конекција.Прашина приклучок со машки ритам адаптер за чување надвор загадувачи (Тип ДП).Алуминиум за отпорна на корозија и tarnishing.Земја на потекло : сад.На Dixon Тип ДП алуминиум 356 T6 Шеф-Заклучување на cam и жлебот фитинг има безбедност клип за заклучување во гкл за безбедна врска (Шеф-Брава).Тоа има прашина приклучок со машки ритам адаптер за чување надвор загадувачи (Тип ДП).Телото е направено од алуминиум за корозија и оцрни отпор.Оваа Dixon камери и жлебот фитинг е погоден за употреба во комерцијални или индустриски проток системи, како што се вода транспорт и третман, управување со отпад, и во нафта системи, меѓу другите, но тоа не треба да се користи во компримиран воздух или пареа апликации.Црево фитинзи се компоненти користи за поврзување, раскинувањето, контрола, и менување на насоката на проток во цевки и црева системи во многу различни индустрии.При купување црево фитинзи, го разгледа барањето, како ова ќе влијае материјал тип, формата, големината и бара издржливост.Приклучоци се достапни навој, unthreaded, или со користење на друга конекција стандард, како што се камери и каналите, и доаѓаат во многу форми, стилови, димензии и распоредот (цевка дебелина на ѕид).Dixon Вентил & Спојка Компанија произведува цевки и црева, фитинзи и додатоци.Компанијата, основана во 1916 година, е со седиште во Chestertown, Мериленд.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите