.

.

TWTADE 30 КОМПЈУТЕРИ Мини Push Копчето DC 1A 30V SPST за вклучување/Исклучување НА Latching Тактилни Прекинувач за Светло копче за Додатоци КАН-15

TWTADE 30 КОМПЈУТЕРИ Мини Push Копчето DC 1A 30V SPST за вклучување/Исклучување НА Latching Тактилни Прекинувач

мислење на клиентот:

DEN 215.76
Достапност
Во достапна форма

100% сосема нов висок квалитет push копчето switch.Мини светилка притисни копче за префрлување, Latching контакт,со црна или бела круг притисни на копчето.Пакет Содржина : 15 * црна latching push копчето switch + 15 * бела latching push копчето switch.Терминал : 2 pin.Димензија : 12 х 8 х 8мм/0.47 x 0.31 x 0.31"(pin не се вклучени). 2 pin Факел push копчето прекинувачи, 1 A 30 V DC / 1 A 250 A, широко се користи во апаратот, електрична светилка, светилката, или електронски DIY проекти.Спецификација : Тип : Мини Светилка Притисни Button Material : Пластични, Metal Color : Бела и Црна Терминал : 2 pin Quantity : 30 Pcs Voltage & Тековниот : 1 A 30 V DC / 1 A 250 ADimension : 12mm х 8мм х 8мм/0.47" x 0.31" x 0.31" (Прибл.) Pin должина : 7mm/0.28 in Package Содржина : 15 * црн push копчето switch+15 * бела latching push копчето switch.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите