.

.

Sadocom Кујнски Нож во Собата, 4 Парчиња од не ' Рѓосувачки Челик Paring Ножеви Поставува со нож за лупење, Ножици и Сечење Одбор, Повеќенаменски Патување Ножеви Сет за Готв

Sadocom Кујнски Нож во Собата, 4 Парчиња од не ' Рѓосувачки Челик Paring Ножеви Поставува со нож за лупење,

мислење на клиентот:

DEN 551.76
Достапност
Во достапна форма

Мултифункционален сет : комплет вклучува 1 сечкање нож, 1 нож за лупење, 1 ножици и 1 сечење одбор.Еден сет на ножеви прави повеќето од сечење на работата во кујната.Острицата : остар нож е важен гаранција за сечење зеленчук.Тоа не само што го подобрува ефикасноста, но, исто така заштедува енергија.Не се лизга удобна рачка : дршката е ергономски дизајниран за удобно контрола, така што нема да се чувствувате уморни и по долги часови на работа.Разноврсна : за сечење, пилинг, сечење и сечење месо, риба, зеленчук, овошје, сирење и леб.Ги исполнуваат повеќето од кујната и да се готвење потреби.Преносни сет : Лесен и компактен сет кој е лесно да се носат околу на сите времиња.Совршен за кампување, двор скара, кампување, излети, пустината опстанок, итн.Мултифункционален ножеви set Kitchen нож : неопходен мулти-цел кујнски нож, кој може да се користи да се намали, парче и се исецка различни овошје, зеленчук, boneless месо, сирење и леб, итн.Y-во облик на нож за лупење : На нож за лупење е користи за отстранување на кожа или кора од некои видови на зеленчук (како што од компири, моркови, домати) и овошје (како што се јаболка и круши).Кујна Ножици : Кујна Ножици се направи полесно да се исецка на храна, со шише настроената вградени во рачката.Сечење одбор : Сечење одбор е дизајниран со дренажниот ров водич шини се протега по должината на работ да се соберат вишокот течност overflow.Пакување листа : 1x кујна knife1x пар на кујната scissors1x Y-во облик на peeler1x сечење одбор.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите