.

.

Farberware 5271058 Овошје Нерѓосувачки Челик Нож во Собата, 3-парче, Избрани

Farberware 5271058 Овошје Нерѓосувачки Челик Нож во Собата, 3-парче, Избрани

мислење на клиентот:

DEN 604.80
Достапност
Во достапна форма

SERRATED ГОТВАЧ НОЖ : Совршен за сечење нежно преку овошје.PARING НОЖ : се Користи за попрецизно, контролирани работни места како пилинг и сечење деликатна овошје.ГРЕЈПФРУТ НОЖ : Дизајнирани да лесно се дел парчиња од кората.УДОБЕН ЗАФАТ ножеви се совршено избалансиран за прецизност при сечењето. 3 ПАРЧЕ СЕТ : 6-инчен serrated готвач нож, 3-1/2 инчи длабоки paring нож, и 3-инчен грејпфрут нож.Со овој Farberware Овошје Нож во Собата, секогаш ќе имаат суштинско значење прибор за јадење на рака за сечење и кои овошје.На serrated готвач нож е совршен за сечење нежно преку плодови, paring нож е од клучно значење за попрецизно, контролирани работни места како пилинг и сечење деликатна овошје, и грејпфрут нож е дизајниран да се дел парчиња од кората.Комплет вклучува : 6-инчен serrated готвач нож, 3-1/2 инчи длабоки paring нож, и 3-инчен грејпфрут нож.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите