.

.

LUCKFY Стоматолошки Деца Отстранлив Млечни Заби Модел - Човечката Анатомија Typodonts Модел - Заб Алтернативни Екранот Изучување на Структурната Анатомија Медицинска Нас

LUCKFY Стоматолошки Деца Отстранлив Млечни Заби Модел - Човечката Анатомија Typodonts Модел - Заб Алтернативни

мислење на клиентот:

DEN 1416.00
Достапност
Во достапна форма

1 : 1 живот големина стандард млечни заби модел е специјално дизајниран за рок наставата во стоматолошки или стоматолошки училишта за да им помогне на студентите да ги разберат заби структура, патологија и поправка техники.Јасна форма и парична казна изработка, а тоа е високо симулирани да се вистински деца на забите.Некој во медицинската област знае како различни симулација е од актуелната практика, па тоа е навистина важно да се добие како блиски, како тоа е можно во реалниот живот-како ситуации.Ние веруваме дека дојде што е можно поблиску со квалитетот на забите, што е многу реална, во споредба со децата стандард заби.Бренд нови силна нови стоматолошки модел направен од висок квалитет на еколошки ПВЦ,висок квалитет на прототип,рачно изработени во цврста, не-скршен.Во прилог на забите наставата, овој заби модел може да се користи од страна на изведувачи на обуката за настава демонстрации, испити и студиските практика или како своја сопствена колекција.Ние се стремиме да обезбедиме највисок квалитет на производот и најдобар клиент искуство,ве молиме слободно да ни E-MAIL, доколку има било какви проблеми и прашања, ние ќе се обидеме потрудиме да ги ЗАДОВОЛАТ ВАШИТЕ ЗАДОВОЛСТВА во РОК од 24 ЧАСА.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите